Sanal gerçeklik çılgınlığına yerli katkı: Labirent VR

Dünyada VR oyunların veya simülasyonların yavaş yavaş hız kazanmaya başladığı bu dönemde Türkiye’den de bu türde geliştirilen oyunlar mevcut, Ahmet Fatih Avcı tarafından geliştirilen Labirent VR da bunlardan biri.

Tamamen Ahmet Fatih Avcı tarafından tasarlanan Labirent VR adındaki oyun, 5 farklı labirent haritasından oluşmakta.

Menü tasarımı da buna dahil olmak üzere, hiçbir şekilde touch olayına ihtiyaç olmadan oynanan oyun, kafa hareketleriyle yönlendirilebiliyor. Oyuna belli bir yükseklikten başlayan karakterimizin, 15 saniye boyunca labirentte gideceği yolları aklına yazması gerekmekte ve 15 saniye sonra otomatik olarak yürüme aktif hale geliyor. Menü butonlarının üzerinde ise 4 saniye kalmak yeterli.

VR gözlüğe sahip ol(a)mayan kullanıcılar ise menüden VR modunu kapatabiliyor ve telefonu sağa sola çevirerek oyunu oynayabiliyor.

Google Cardboard ve türevleri ile oynanabilen oyun şimdilik sadece Google Play üzerinden edinilebiliyor, App Store’da yayınlanması ise ilgi görmesine bağlı.

Play Store Link : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AfaGaming.LabirentVR

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Two Worlds 2’ye yedi sene sonra genişleme paketi geliyor! https://t.co/uTlUAl9lO5 https://t.co/GXCTrIvkGb
FIFA 17 oynamanın en ucuz yolu: Origin Access https://t.co/YPSa1kOQnh https://t.co/ATpWF20lcL

Flickr