The King of Fighters XIV nihayet geliyor!

90’lı yıllarda nice jetonun harcandığı atari salonlarının gözde oyununun Deep Silver tarafından dağıtılacak olan son versiyonu 26 Ağustos’ta piyasada.

Açık konuşmak gerekirse King of Fighters hiçbir zaman favori dövüş oyunlarımdan biri olmadı. 90’ların ilk yarısında saatlerimizi atari salonlarında geçirdiğimizde de Street Fighter’dan şaşmadım ve bu oyunun bulunduğu konsolun başındaki uzun kuyruklara da hep biraz küçümseyerek baktım.

Gel gelelim seri on dördüncü oyunu ile beraber yeniden bizlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sadece Playstation 4 için geliştirilen King of Fighters XIV, 19’u yeni olmak üzere 50 oynanabilir karakter ile piyasaya çıkacak. Ayrıca Street Fighter V’in aksine çıktığı günden itibaren yeni bir senaryo moduna sahip olacak.

3’e 3 takım savaşlarını icad eden ve sonraları rakipleri tarafından da taklit edilen oyun, altı kişilik parti savaşlarıyla da online konusunda iddialı.

Diğer taraftan açıklanan fiyat düzeyinin 50 pound olduğunu da belirtmek gerek. Bu fiyat düzeyi ise oyunu geldiği gün ülkemizde 300 TL sınırına yaklaştıracaktır.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Deli Dayı 11 months ago | Cevapla
    Oyunu çoook yakından takip eden biri olarak söylüyorum. Ben bir kof fanıyım ama bu oyun serinin en kötü oyunu falan olacak.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Two Worlds 2’ye yedi sene sonra genişleme paketi geliyor! https://t.co/uTlUAl9lO5 https://t.co/GXCTrIvkGb
FIFA 17 oynamanın en ucuz yolu: Origin Access https://t.co/YPSa1kOQnh https://t.co/ATpWF20lcL

Flickr