Stardew Valley nasıl 1 milyon adet satabildi?

Basit grafiklerine aldananların arkasını dönüp kaçtığı müthiş çiftçilik oyunu Stardew Valley, yılın en hoş sürprizlerinden biri oldu.

Chucklefish Games tarafından geliştirilen, 24 TL fiyat etiketiyle Steam’de kendisine yer bulan ve çoğunuzun hayal ettiği çiftlik hayatı simülatörü olarak adlandırmanın da mümkün olduğu Stardew Valley, 26 Şubat tarihinden bugüne de 1 milyonun üzerinde satış rakamına ulaşmayı başardı.

Firma bu başarıyı hak ettikleri görüşünde ve oyunun uzun yıllardır geliştirildiğini, halen de geliştirilmeye devam ettiğini, modlanabilirlik konusunda da iddialı olduğunu düşünürsek uzun bir süre daha gündemde kalacak gibi gözüküyor.

Stardew Valley neye benziyor, nasıl oynanıyor ve neden bu kadar seviliyor diye merak ediyorsanız, oyuna bayılan Şefik’in uzun bir serisi mevcut, ilk bölümünü aşağıdan izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Two Worlds 2’ye yedi sene sonra genişleme paketi geliyor! https://t.co/uTlUAl9lO5 https://t.co/GXCTrIvkGb
FIFA 17 oynamanın en ucuz yolu: Origin Access https://t.co/YPSa1kOQnh https://t.co/ATpWF20lcL

Flickr