Neredesiniz: Ana Sayfa Forum

LEVEL Online

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

Point Blank: Gameplay & Karakter Gelişimi
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alta gitSayfa: 1
BAŞLIK: Point Blank: Gameplay & Karakter Gelişimi
NoThing2Lose
Soldier
Gönderiler: 1
Puanlar: 0
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Point Blank: Gameplay & Karakter Gelişimi 2 Yıl, 10 Ay önce  
İlk inceleme yazımı en iyi olduğum konuda yapmamın doğru olacağını düşündüm.Bir nfinity games klasiği olan ve level tarafından en iyi mmofps seçilen Point Blank oyunu hakkında bazı oyun içi ip uçları ve Karakter Gelişimi ile ilgili bilgiler paylaşmak istiyorum.

Öncelikle Niçin Point Blank ?

Tercihiniz point blank olmalıdır.Çünkü kendini diğer mmofpslerden ayıran birçok özelliği bulunmakta.Bunların bazıları ;

Oyunda parayla Nfinity Gold alıp + özellikli silahlar almak zorunda değiliz.Wolfteam online 'ı bilirsiniz.İyi bir mmofps olmasına rağmen oyunda nakit para alan kullanıcılara %70e kadar mermi koruması ve 260 Healt veriliyor.Ve bu özellikleri nakit çekmeden almak imkansız. Ancak point blankte size verilen çok kolay görev kartlarını yaparak hem kolayca rütbe atlayabilir ünvanlar nişanlar alabilir; Hemde bu ünvanlar sayesinde normal point blank para birimiyle Nfinity Gold ile alınan silahları alabilirsiniz.Bence oyunun en güzel noktasıda bu.

Çünkü benim fikrimce oyun dediğinde oyunu iyi bilen level ve ünvan kazanan kişiler kazanmalı.Gidip oyuna para basan kişiler değil.

Görev kartlarına gelince baştan sonra doğru zorlaşabiliyor.Aslında görev kartlarıyla ünvan sistemi çok ilişkili olduğundan ikisini bir anlatacağım.Oyuna üye olup ilk girişimizi yaptığımızda rütbemiz bir kurukafa oluyor.Ve bize oyun bir görev kartı veriyor.Henüz acemi olduğumuz için genel olarak acemi görev kartlarını şöyle anlatayım.

Bir görev kartında 5-10 arası görev bulunur Görev tiplerinden örnekler.

-Ölmeden iki adam öldür.
-Keskin nişancı tüfeğiyle bir adam öldür.
-Bir kere öl.
-4 Kere Headshot at.

Gibi görevler bize en başlarda verilen görev tipleridir.(İlk 2-4Hafta arası) Ondan sonra görevler dişlenebilir.

-Bomba ile 5'li combo.
-10.000 Kill

Gibi zaman sınırsız görevler gelebilir.(Oyunda bir klanınız varsa size görev kartlarında yardım ederler ve bilerekten 5li combo yapmanıza izin verebilirler, bu yüzden çevrenizi geniş tutun).

Her görev kartını bitirdiğinizde nişan rozet, madalya gibi şeref ödülleri kazanırsınız.Buyüzden görev kartlarıyla hem kolayca rütbe hemde şeref kasabilirsiniz.

Neden nişan rozet önemlidir anlatayım..

Kurukafadan tek çizgi rütbesine geçtiğinizde, Profil bölümünde Tek çizgi ünvanını 1 Adet nişan bedelinde alabilirsiniz.Her ünvanın bir faydası varıdr.(Geri tepme kontrolü,Zıplama yüksekliği, seri atış hızı ve daha neler).
Görev kartlarından kazandığınız rozetlerle 2 çizgi 3 Çizgi 4 çizgi ünvanlarını aldığınızda. (Ünvanı almak için rütbenizin yetmesi gerekir).

4.Çizgi ünvanını aldğınızda bir seçim yapmalısınız.3 ayrı dala ayrılma şansınız var.

1. Alan Taarruz Cephesi

Adı üzerinde Otomatik silahlar üzerinde usta olan bölümdür.Bu ünvanın üzerine gittiğinizde ileride ng ile alınan silahları normal puan ile alabileceksiniz.

Bu bölüm silahları şu tiptir : Aug A3 , M4A1 Kamufle, SG 550 Kamufle gibi taarruz silahları vardır.Ünvan yan etkisi genellikle geri tepmeyi azaltmaya yöneliktir.

Not : Aug A3 çok ileride kazanıldığı için asla önermiyorum.

2.Alan Keskin Nişancı

Mermi hızını ve deliciliğini arttıran yan etkileri bulunur.Keskin nişancı içinde üçe ayrılır. Kanas, Awp, Pistol.

Awp pistol üzerine gitmeniz ve L11 Sniper almanız önerimdir.Fazla anlatmayacağım keskin nişancı her oyunda var.

3.Alan Saldırı Birlik Mensubu

İşte benim profesyonel alanım.Her haritada yerinde durmayan bir oraya bir buraya tüm haritayı dolaşan düşmanın basesini yerle bir eden.En çok adam öldüren en hızlı birliktir.Acemiler için kullanılması kolay silahlar içerir.

Saldırı Birlik Mensubu içinde 3'e ayrılır.

Hafif kısa namlulu uzaktan ve yakından hızlı birebirde çok iyi silahlar. (Benim seçtiğim bölüm Mp7 Uzi ve oyunun en iyi silahi Kriss Super V ünvan ile bu bölümün verdiği silahlardır.Dürbünleri ve hızlı namluları olduğundan yakından ve uzaktan çok iyi performans gösterirler.)

Pompalı : Asla önermiyorum silah çeşitliliği az ancak profesyonel durumlarda 1vs1 de herkese tek atabilirsiniz.

Patlatma timi. Saldırı birlikte ikincil olarak alanım.Kumandalı uzaktan patlatma bombaları vs.

-------------------------------------------------- -------------------------------------------------- -------------------------------------------------
Arkadaşlar ben Saldırı Birlik Mensubu olduğum için profesyonel bir özetini yapacağım...

Ünvanda Kısa namlulu silahları birincil Patlatma timini ikincil olarak SADECE Saldırı Birlik Mensubu seçiniz.Oyunun size verdiği parayla MP7 Silahına abanın.C5 Alma yetkisi kazandığınızda alın.Ve hemen bir bomba kurma maçına girin polis takımına geçin.

Polisler her zaman Bomba Kurma Alanı (A) bölümünde doğarlar.Hemen doğduğunuz yerdeki bomba yerleştirme yerine bir c5 bombası koyunuz.Ve ( Bölümüne gidip MP7, Kriss gibi hızlı namlusu olan silahlarla sotecilik yapın.(Pusun)

Pustuğunuz B bölümüne bomba kurmayan teröristi güvenin bana kesin taarruzcudur onun silahının yavaşlığından faydalanarak öldürün.Siz ve yanınızdaki 2 kişiyle B bölümüne bomba kurdurtmayın.B bölümünü geçemeyen teröristler A bölümüne bomba kurmaya gidecektir.A bölümünde pusan 2 arkadaşınız onları avlayamazsa ve bombayı kurarlarsa ANINDA ÜST TARAFTA Bomba Kuruldu yazısı çıkacaktır.Bu anda kumandanızı elinize alın ve tuşa basın.Bombayı kuran ve orada sotecilik yaparak bombayı koruyan teröristler c5'in gazabına uğrayacaktır.Böylece gidip bombayı kolayca imha edebileceksiniz...

Oyunda Çok iyi seviye bir klanım var.%55 Üstü adam öldürme şansı (KD oranı) olan kişiler bana pm atsınlar klanımıza alalım.

İlk yazımda hatalarım varsa mazur görün lütfen.

Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
erhan7456
Soldier
Gönderiler: 2
Puanlar: 10
graphgraph
Point Blank: Gameplay & Karakter Gelişimi 6 Ay, 1 Hafta önce  
oyunda nickin ne kardeşim bende yeniyimde üye oldum bide

StratejiUzmanı
Lieutenant General
Gönderiler: 3355
Puanlar: 11836
graph
erhan7456 yazan:
oyunda nickin ne kardeşim bende yeniyimde üye oldum bide
2 yıl önce bu konuyu açmış adamdan cevap bekliyorsun, iyi şanslar.

erhan7456
Soldier
Gönderiler: 2
Puanlar: 10
graphgraph
kardeşim bende yeni başladım ne yapayım

Üste gitSayfa: 1
Yetkililer: Alexander the Great

FRPNET

Türkiye'deki FRP tutkunlarını bir araya getiren, Türkiye'nin fantastik kurgu ve FRP sitesi FRPNET'e ulaşmak için tıklayın.

HEARTHSTONE TÜRKİYE

Hearthstone: Heroes of Warcraft TürkiyeBlizzard'ın yeni oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft'ın Türkiye'deki hayranlarını bir araya getirmek amacıyla açılan Hearthstone: Heroes of Warcraft Türkiye'ye girmek için tıklayın.

HEROES OF THE STORM TÜRKİYE

Heroes of the Storm TürkiyeBlizzard'ın yeni oyunu Heroes of the Storm'un Türkiye'deki hayranlarını bir araya getirmek amacıyla açılan HotS Türkiye'ye girmek için tıklayın.

GTATÜRK

GTATürkTürkiye'deki Grand Theft Auto hayranlarını bir araya getiren ve seri hakkındaki en güncel bilgileri bulabileceğiniz siteye girmek için tıklayın.

DOGAN BURDA SITELERI | Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahce | Evim
Formsante | Guncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | Istanbul Life | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Francaise | PCnet | Seninle | Tempo | Yacht Turkiye