Neredesiniz: Ana Sayfa Forum

LEVEL Online


Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

[PC] Point Blank
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alta gitSayfa: 1
BAŞLIK: [PC] Point Blank
#119629
Corona
Chief Warrant Officer
Gönderiler: 1305
Puanlar: 4926
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cinsiyet: Bay Konum: Hatay Doğum günü: 12/08
[PC] Point Blank 3 Yıl, 9 Ay önce  
Yapım: Zepetto
Dağıtım: Nfinity Games
Platform: PC
Tür: MMOFPS

"Online" oyun dendiğinde akla ne gelir? Tabii ki MMORPG'ler yani eskiden böyleydi ancak Counter-Strike ile başlayan MMOFPS akımı günümüzde büyük bir noktaya vardı. Parayla satılan Battlefield veya Call of Duty serilerinin multiplayer modları dışında ücretsiz MMOFPS'ler de artık revaçta. Bunlara en iyi örnek Warrock, Wolfteam ve tabii ki Point Blank! Tamamen Türkçe desteğine sahip bir oyun PB (Seslendirmeler dahil.) Öyle ki Türk oyuncular resmen tıkamışlar serverları zira boş oda bulmak cidden zor. Peki neden bu kadar çok seviliyor PB? Gelin sizi inceleme bölümüne alalım söz anlatacağım hepsini.

Oyunu oynamak için öncelikle yaklaşık 600MB boyutundaki dosyayı indirimek, ayrıca hesap oluşturmak gerekiyor. Hesabınızı oluşturup oyunu yükledikten sonra oyuna giriyoruz. Oluşturduğumuz hesap ile giriş yaptıktan sonra bizi server listesi karşılıyor ve server'ımızı seçiyoruz(Şimdilik sadece 3 tane var.) Ondan sonra hangi bölümde oynayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Eğitim Kampı mı? Er Meydanı mı? Klan Sunucusu mu? Size tavsiyem öncelikle eğitim kampından başlamanız. Zira er meydanında "n'oluyo" demeden delik deşik olabiliyorsunuz.

Silahlar çeşit çeşit

Bu oyunda dikkatimi çeken ilk şey silah çeşitliliği oldu. Türlü taarruztüfekleri, hafif makinalılar, keskin nişancı tüfekler ve pompalı tüfekler mevcut. Çoğu silahın iki farklı alım opsiyonu oluyor. Bunlardan biri NG adı verilen gerçek parayla alınan puanlar diğeri ise maç yaptıkça kazandığınız puanlar. Bu noktada dikkat etmeniz gereken şey şu NG ile satılan ürünler süreli iken normal puanla aldığınız silahlar tane hesabı. yani örneğin; NG ile bir silah alacaksanız sizde kalacağı süre kadar NG ödersiniz.

Oyunu kurduk silahımzı seçtik şimdi sıra savaşmaya geldi. Oyuna girmek için önce bir odaya girmeniz gerekiyor. Odalarda çeşitli oyun modları olabiliyor bunlardan bazıları şöyle;

TDM: Klasik Team Deathmatch. Ct Force ve Free Rebels kuvvetlerinin birbirine daldığı mod.
Bomba görevi: Tur bazlı oynanan ve her turda sadece tek canınızın olduğu vbir mod. Bu modda F.Rebels kuvvetleri bombayı kurmaya çalışırken Ct Force ise onları engellemeye ve eğer bomba kurulursa imha etmeye çalışıyor.
İmha görevi: Tur bazlı oynanan ve yine herkesin tek canının olduğu bir Bomba ile TDM kırması mod. Bu modda ise iki takımda rakip takımı tamamen ortadan kaldırmaya çalışıyor. Eğer bir takımın oyuncuları tamamen ölmüşse turu diğer takım kazanıyor ve yeni turda herkes yeniden oyuna başlıyor.
Kütüphaneye sadece kitap okumak için girilmez.
Oyunumuzdaki haritalar ne çok büyük ne çok küçük. harita sayısı yeterli sayıda ve her mod için ayrı haritalar var. bunlardan en çok kullanılanlar; Kütüphane, Liman Porta, Çöl Kampı(Çok küçük.) ve niceleri. Şahsi favorim Kütüphane, özellikle TDM oynarken en eğlenceli haritalardan biri

Yapı taşı.

Oyun Yapı olarak hızlı gibi. "Gibi" çünkü taşıdığınız silaha göre karakterinizin hızı artıyor. Örneğin; elinizde keskin nişancı tüfeği varken yavaş, el bombası veya tabanca varken hızlı ilerliyorsunuz. Her canlandığınızda birer adet ana silah(Makineli, pompalı vs.) ikincil silah(Tabanca) yakın mesafe silahı(bıçak) el bombası ve sis bombası bulunuyor.

Dikkate davet

Bu oyunda klanlara katılıp klan maçları yapabiliyorsunuz ancak pek fazla kişi olmadığından klan sunucusu genelde boş oluyor. Yani sırf klan sunucusuna girmek için bir klana üye olmaya uğaraşmayın. Oyunda dikkat etmeniz gerek diğer konu ise görev kartları ve ünvanlar. Görev kartlarını belli bir puan karşılığında satın alıyor ve 10 farklı kartı tamamlayınca ekstra XP ve puan kazanıyorsunuz. Ayrıca her tamamladığınız kartta "rozet, madalya" gibi ödüllere sahip oluyor ve bu ödülleri ünvan alırken kullanıyorsunuz. Şimdi burası önemli çünkü ünvan kazandıkça sadece NG ile alınabilen bazı özel silahlara kavuşailiyorsunuz ve bu da savaşlarda çok işe yarıyor.

Oyunun eksilerine gelirsek. Şimdi oyun eğlenceli ancak Ng ile alınan bazı silahlar ciddi anlamda dengesizliğe sebep olabiliyor . Özellikle AUG,Kris ve P90'a sahip oyuncuların karşısında kimse duramıyor. Bir diğer eksi ise oyun mekaniklerinden, örneğin; koşmak yok, yere yatmak yok, odun gibi hareket ediyoruz. Bunların dışında ise pek bir sorun göremedim oyunda
Sonuç olarak MMOFPS'ler arasında en iyilerden biri olan Point blank'i herkese öneriyorum

Değerlendirme

+Hızlı oyun yapısı, Türkçe desteği, eğlenceli modlar
-Silahlar arası dengesizlik, kalas gibi hareket eden karakterler

82/100
 
Son Düzenleme: 09/07/2011 23:02 Düzenleyen Corona.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
#119884
PainKiller-.-
Staff Sergeant
Gönderiler: 241
Puanlar: 1458
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
[PC] Point Blank 3 Yıl, 9 Ay önce  
Biraz fazla puan vermedin mi sence?
 
[img]https://encrypted-tbn2.google.com/images? q=tbn: ANd9GcRV_TRRbUegYlsfDhuO2JbLVHhDsf56KLXBhJpze9ib8V _amsXgFg[/img]
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
#119915
Corona
Chief Warrant Officer
Gönderiler: 1305
Puanlar: 4926
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Cinsiyet: Bay Konum: Hatay Doğum günü: 12/08
[PC] Point Blank 3 Yıl, 9 Ay önce  
Kişisel görüş...
 
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
Üste gitSayfa: 1
Yetkililer: Alexander the Great

FRPNET

Türkiye'deki FRP tutkunlarını bir araya getiren, Türkiye'nin fantastik kurgu ve FRP sitesi FRPNET'e ulaşmak için tıklayın.

HEARTHSTONE TÜRKİYE

Hearthstone: Heroes of Warcraft TürkiyeBlizzard'ın yeni oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft'ın Türkiye'deki hayranlarını bir araya getirmek amacıyla açılan Hearthstone: Heroes of Warcraft Türkiye'ye girmek için tıklayın.

GTATÜRK

GTATürkTürkiye'deki Grand Theft Auto hayranlarını bir araya getiren ve seri hakkındaki en güncel bilgileri bulabileceğiniz siteye girmek için tıklayın.

DOGAN BURDA SITELERI | Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahce | Evim
Formsante | Guncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | Istanbul Life | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Francaise | PCnet | Seninle | Tempo | Yacht Turkiye