Neredesiniz: Ana Sayfa Forum

LEVEL Online

Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

[PC] The Elder Scrolls V: Skyrim Hearthfire DLC
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Alta gitSayfa: 1
BAŞLIK: [PC] The Elder Scrolls V: Skyrim Hearthfire DLC
HammerBerkay
Private
Gönderiler: 21
Puanlar: 10
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
[PC] The Elder Scrolls V: Skyrim Hearthfire DLC 1 Yıl, 11 Ay önce  
2011 Kasım ayında çıkışını yapan ve birçok RPG severi kendisine bağlayan "The Elder Scrolls" serisinin beşinci oyunu Skyrim'de Ejderdoğan (Dragonborn) olarak öceliğimiz Skyrim'i ejderlerden arındırmak olsa da yeri geldiğinde haydutları temizledik, yeri geldi vampir de avladık. Ejderdoğanlarımızn uzun macelarından sonra şimdi sıra Hearthfire ile onları aile adamı/kadını yapmaya geldi.

Ejderdoğanlar Çocuk Yapamazlarsa Onlarda Evlat Edinirler

Skyrim'in ikinci indirilebilir içeriği olan Hearthfire, oyuna bizlere evlat edinme ve ev yapma imkanı sunuyor. Dürüst olmak gerekirse içeriğin bu yapısı beni hayal kırıklığına uğratti, evlat edinme ve kendimize özel ev yapmak kulağa hoş gelsede oyuna yeni görevlerin eklenmemesi bazı mecaracı arkadaşların, Hearthfire'a soğuk bakmasına neden olabilir. Oyunda bazı şehirin sokaklarında gezinen 4 ve Riften şehirinin yetimhanesinde 4 tane olmak üzere toplam 8 yetimden, istediğiniz 2 tanesini evlat edinebiliyorsunuz. Evlat edinmek için ise tek yapmız gereken mevcut evinize "çocuk odası" yaptırmak. Tabiki çocuklar evineze mobilya gibi koyamıyorsunuz, evlat edindiğiniz çocuk(ların) ihtiyaçlarını da ara ara gidermeniz gerekiyor. Maceralarınızın arasında yada bitiminde evinize döndüğünüzde birde çocuklarınız ile iglilenmeniz, harçlık vermeniz, giyecek ve oyuncak almanız gerekiyor. Oyunda daha önce evlenmiş olsanız bile bunları yapmak zaman zaman can sıkıcı olabiliyor. Çocukların iyi sayılabilecek tek yönü ise hediye verebiliyor olmaları, verdikleri hediyler genelde pek işinize yaramaycak şeyler olsalarda en azından satıp cebinize para olarak geri dönebiliyor.

Evin Onuncu Katına Yüzme Havuzu Yapmak

Hearthfire ile oyuna gelen bir diğer özellik ise kendinize özel ev yapmak. Oyunda ev yapmak için 3 arazi bulunuyor, bu araziler Dawnstar, Morthal ve Falkreath'ta bulunan Jarlların sağ kollarından satın alabiliyorsunuz. Söz hazır arazilerden açılmışken, 3 arazininde hem konum olarak hemde manzaralarının güzel olduğunu belirtmek istiyorum. İstediğiniz araziyi aldıktan sonra sıra oraya ev inşaat etmeye geliyor. İçeriğin bir diğer kısıtlaması da kendisini burada belli ediyor, yapacağınz her ne akdar size zel olsa da genel olarak sizlere belirtilen kalıplarda evler yapıyorsunuz, oyun sizi ev yapımı konusunda; "The Sims"in yarısı kadar bile özgür bırakmıyor. Evin giriş bölümü için küçük bir alan ve ardından gelen büyük giriş salonu size zorunlu olarak yaptıran oyun, giriş salonunun 3 cephesine istediğiniz odayı koyma hakkı tanıyor, ancak tercih edeceğiniz odaların sayısı 3'ten fazla olunca ister istemez "Buraya mutfakmı yoksa kütüphane mi yapmalıyım ?" sorusu ile baş başa kalıyorsunuz. Ev konusunda bir diğer kısıtlama da eşyalarda. Evinize hangi odayı koyarsanız, o odaya uygun eşyalar koymak zorundasınız ve bu eşyalarda kendilerine belirtilen yerlerde oluyor, malesef "Bu dolap, şurada dursun" diyemiyorsunuz. Son olarak, zaman zaman yaptığınız evlerin yakınlarına haydut, devler, vb. davetsiz misafirlerin geldiğini belirtmekte fayda var.

Pek Eğlenceli Olmayan İçeriğin Sonu

Hearthfire'a genel olarak baktığımızda; kısıtlı içeriği ile pek eğlenceli bir indirilebilir içerik (DLC) olduğunu söylemek zor. Eğer sizde benim gibi Skyrim'de yapacak birşeyiniz kalmadıysa ve yeni uğraşlar arıyorsanız Hearthfire'a bir göz atabilirisiniz, ancak "Ben aksiyon adamıyın, ev/aile işleri bana göre değil" derseniz Hearthfire ile hiç zaman kaybetmeyin. Hearthfire'ı oynayacak arkadaşların dikkatine: Daha önce Skyrim'e ev modları kurduysanız, oyunda bazı hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

Genel Not: 55/100

Son Düzenleme: 14/10/2012 13:39 Düzenleyen HammerBerkay.
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
StratejiUzmanı
Lieutenant General
Gönderiler: 3355
Puanlar: 11807
graph
Güzel inceleme zaten DLC çok pahalı değil o yüzden çok bir şey beklememek lazım ama senden tek bir şey isteyeceğim Türkçe'mizi daha düzgün kullanmaya gayret edelim.

HammerBerkay
Private
Gönderiler: 21
Puanlar: 10
graphgraph
Yorum için teşekkür ederim. Yazımda gördüğünüz bütün hataları bana özel mesaj ile bildirirseniz, bir sonraki incelemelerimde aynı hataları yapmamaya çalışırım.

arennu opusaru
General
Gönderiler: 3428
Puanlar: 9844
graphgraph
DLC'yi bugün indirdim, 10dk baktım ve çıktım. Yeni bir kaç görev ekleselerdi güzel olurdu.
Klavyene sağlık güzel inceleme.

UnderCoverOver
Major General
Gönderiler: 3069
Puanlar: 10562
graphgraph
Cinsiyet: Bay Undercoverli LEVEL Konum: İstanbul/TURKEY Doğum günü: 27/01
Skryim'ı ilk çıktığı zaman edinmiştim. Yaklaşık olarak 2 ay beni oyalamıştı. DLC'ler yüzünden tekrar oynayacağım.
İncelemen için teşekkürler.

StratejiUzmanı
Lieutenant General
Gönderiler: 3355
Puanlar: 11807
graph
UnderCoverOver yazan:
Skryim'ı ilk çıktığı zaman edinmiştim. Yaklaşık olarak 2 ay beni oyalamıştı. DLC'ler yüzünden tekrar oynayacağım.
İncelemen için teşekkürler.

Ben Skyrim'i 4-5 ay oynadım hiç başından kalkmadan.

Üste gitSayfa: 1
Yetkililer: Alexander the Great

FRPNET

Türkiye'deki FRP tutkunlarını bir araya getiren, Türkiye'nin fantastik kurgu ve FRP sitesi FRPNET'e ulaşmak için tıklayın.

HEARTHSTONE TÜRKİYE

Hearthstone: Heroes of Warcraft TürkiyeBlizzard'ın yeni oyunu Hearthstone: Heroes of Warcraft'ın Türkiye'deki hayranlarını bir araya getirmek amacıyla açılan Hearthstone: Heroes of Warcraft Türkiye'ye girmek için tıklayın.

HEROES OF THE STORM TÜRKİYE

Heroes of the Storm TürkiyeBlizzard'ın yeni oyunu Heroes of the Storm'un Türkiye'deki hayranlarını bir araya getirmek amacıyla açılan HotS Türkiye'ye girmek için tıklayın.

GTATÜRK

GTATürkTürkiye'deki Grand Theft Auto hayranlarını bir araya getiren ve seri hakkındaki en güncel bilgileri bulabileceğiniz siteye girmek için tıklayın.

DOGAN BURDA SITELERI | Atlas | Auto Show | Blue Jean | Burda | Capital | CHIP Online | Ekonomist | Elele | Elle | Elle Decor | eMecmua | Ev Bahce | Evim
Formsante | Guncel Hukuk | Hafta Sonu | Hello | Hey Girl | Istanbul Life | Lezzet - Yemek Tarifleri | Maison Francaise | PCnet | Seninle | Tempo | Yacht Turkiye