Brigador

Gönderen - - İncelemeler, 4 Fazlasi

Brigador

Gün geçmiyor ki bir gariplik daha yaşanmasın.

Büyük lider öldükten sonra işler çok değişti. Solo Nobre’de kaos var. Bütün şirketler birbirini bitirmeye, herkes kendi payını kopartmaya çalışıyor.

Uzun süredir bu kadar ciddi bir giriş yapmamıştım sanırım. Bütün tüylerim diken diken oldu.

Evet, sevgili okuyucu! Brigador’un hikayesi aslında böyle. Oyuna göre zayıf kalan bir hikayesi olsa da işte, altını doldurmaya çalışmışlar. Ne demiştik, Solo Nobre’de (Gezegen mi, ülke mi yoksa sokak mı bilmiyoruz.) büyük lider öldükten sonra bir kaos yaşanıyor ve büyük şirketler bu bölünmeden pay almaya çalışıyor. Sanki Anadolu Selçuklu Devleti’nin yıkımı sonrası Anadolu’nun bölünmesi gibi bir durum söz konusu oyunda. Nereden nereye bağladığıma ben de şaşkınım, evet.

Oyundaki rolünüz ise şu; para karşılığı olarak bölünmüş yerlere kendi kanununuzu götüren, Blackwater gibi bir oluşumsunuz . Solo Nobre’deki sözüm ona eşitliği sağlayansınız bir nevi.

Brigador, 26 farklı bölümden oluşan bir oyun. Her bölümde hikaye biraz daha değişiyor. İlk bölümde göreviniz, rakip şirketin karlı bir işten %26’lık pay almasından sonra şirketin araştırma bölümünü basmak ve taş üstünde taş bırakmamak. Ne kadar dağıtırsanız, o kadar çok para alıyorsunuz. Bu aldığınız paralarla ise yapımcıların size sunduğu pilot, araç, mecha, birincil silah, ikincil silah ve özel silahları satın alarak yıkım gücünüzü artırabiliyorsunuz.

Lazerlerin normalde çok daha fazla hasar vermesi gerekirken, oyunda geçen tabiriyle “ağır roketler” daha etkili sevgili okuyucu. Bu hemen dikkatinizi çekecekse de ufak bir tüyo olsun bizden.

Oyun temel olarak baktığımız zaman retro bir görüntüyle yeni teknolojinin birleşimi gibi. Kontrolleri ise ilk başta çok garip geliyor. Ronaldinho’nun efsane pası olan sağa bakıp sola atması gibi bir hissi atlattıktan sonra ise fazla arayı açmadan alışıyorsunuz. Uçan araçlarda ise sorun ve o bir türlü hakim olamama hissi aynen devam ediyor. En büyük sıkıntı ise şu; şimdi, silahlarınızın menzilini gösteren iki çizgi var. Bu çizgilerin renkleri boş bir alanda çok belirginken, savaş esnasında -karşıdan gelen lazerler yüzünden- HUD çok karışıyor, ekranda her şey birbirine girince de kontrolü elden kaçırmaya başlıyorsunuz.

Genel olarak oynarken çok keyif alacağınız, bazı zamanlarda ise sinir krizine girebileceğiniz bir oyun Brigador. Kaosu seviyorsanız tam sizlik bir oyun. Üstünüze koca bir ordu çullanmışken kaçmaya başlayıp, arkanıza doğru ateş ederken oluşan kaosun keyfi bir başka.

Doruk Demirüstü

İyi

  • Retro görüntü
  • Üst düzey karmaşa
  • Başarılı oyun içi ekonomisi

Kötü

  • Kontroller üzerinde çalışılmalı
  • Kontrat yaptığınız askerler genelde çöp
8.3


Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.