Duke Nukem 3D: Megaton Edition

Gönderen - - İncelemeler, 4 Fazlasi
close [x]

Duke Nukem 3D: Megaton Edition

Takvimler 1996 yılını gösterdiğinde oyun dünyasındaki yerini alan Duke Nukem 3D, ilk iki oyunun aksine bizlere dünyayı kralın gözünden görme fırsatını sunuyordu. Üzerinden hiç çıkarmadığı kırmızı atletini ve mavi kot pantolonunu siyah güneş gözlüğüyle tamamlayan Duke, askeri tarzda kesilmiş sarı saçlarıyla kadınların gönüllerini çalmaya hazırdı (Evet, bizimlesin Duke!). Fakat öncesinde Duke’ün biraz uzaylı kaba eti tekmelemesi ve balonlu çikletlerini çiğnemesi gerekiyordu. Güzel bir tatil için dünyaya geri döndüğü sırada Los Angeles’tan başlayan uzaylı istilasına şahit olan Duke, hem uzaylıları, hem de uzaylıların mutasyona uğrattığı Los Angeles Polis Departmanı’nı haklamak için kolları sıvar. 2013 yılında PC, Mac ve Linux oyuncuları için “Megaton Edition” takısıyla Steam’de satışa çıkan Duke Nukem 3D’nin yeni durağı PS3 ve PS Vita oluyor.

02

Megaton Edition kapsamında oyuna eklenen Duke It Out In D.C., Duke Caribbean: Life’s a Beach ve Duke: Nuclear Winter genişleme paketleri (DLC değil, genişleme paketi!) oyun süresini ikiye katlamayı başarıyor. Duke It Out In D.C.’de uzaylılar tarafından kaçırılan başkan Bill Clinton’ı kurtarmaya çalışıyoruz. Bu maceramız boyunca ziyaret edeceğimiz yerler arasında gerçeğine sadık kalınarak tasarlanan Beyaz Saray, Washington Anıtı ve Smithsonian Enstitüsü gibi yerler de bulunuyor. Duke Caribbean: Life’s a Beach, Karayipler’de tatil yapmakta olan Duke’ün uzaylıların da tatil yapmak için aynı bölgeyi seçtiğini fark etmesiyle başlıyor ve uzaylıların kaba etlerinin tekmelenmesiyle son buluyor. Duke: Nuclear Winter ise uzaylılar tarafından zihni kontrol altına alınan Noel Baba’nın sebep olduğu karışıklıkların çözülmesi için Duke’ün devreye girmesini konu alıyor.

Koridorlarla sınırlı kalmayan bölüm tasarımları hızlı oynanışla birleşince kendi dönemi için bile zorlayıcı bir oyun ortaya çıkıyor. Böyle zor bir oyunun yeni oyuncuları korkutmaması için oyuna yeni bir kayıt sistemi getirilmiş. Oyun boyunca her bir hamlemizin kaydedildiği bu kayıt sistemine göre öldüğümüz zaman istediğimiz herhangi bir noktadan oyuna başlayabiliyoruz. Bu sayede mermimiz kalmadığında karşımızdaki uzaylıları tam anlamıyla tekmeleyene kadar şansımızı yeniden deneyebiliyoruz. Oyunu denediğimiz PS Vita’ya başarıyla aktarılan kontroller oyun zevkini arttıran öğelerden biri. Analog kollarla hareket edip etrafımıza bakınırken, dokunmatik ekranı kullanarak silah değiştirebiliyoruz, ayrıca aşağı yön tuşuna basarak koşma moduna geçebiliyoruz. Bu koşma modu online oyunlarda sürekli bir koşuşturmacaya neden olduğundan işleri oldukça zorlaştırıyor.

11

Oyunu bir kez satın alarak PS3 ya da PS Vita fark etmeksizin oynayabildiğimiz “cross-buy” özelliğini barındıran Duke Nukem 3D: Megaton Edition aynı zamanda PS3 ve PS Vita sahiplerinin online modlarda karşı karşıya gelmesine de olanak sağlıyor. Los Angeles’tan, Washington’a, Karayipler’den, Kuzey Kutbu’na uzanan tarih kokulu bu macerayı bütün dinozorlara ve aksiyon meraklısı yeni oyunculara öneriyoruz

İyi

  • Duke
  • Kontrol şeması
  • Online oyun modları

Kötü

  • Yıllanmış görseller
  • Anlık takılmalar
7,9


Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.