Hybrid Wars

Gönderen - - İncelemeler, 2 Fazlasi

Hybrid Wars

Bilim kurgu hikayelerinin geneli, gelecek yüzyıllarda yaşanacak savaşları konu alır. (Geleceğimiz konusunda ne kadar umutlu olduğumuzu siz düşünün.) Özellikle bir oyun hikayesiyse bu, illa ki savaş olacaktır içinde.

Hybrid Wars, geleneği bozmuyor ve bize gelecek yüzyıllarda geçen bir savaş senaryosu sunuyor. Senaryo dediğime bakmayın, oyunun öyle ahım şahım bir hikayesi yok. Olayın büyük tarafı, düşmanın üzerine tek kişilik bir ordu olarak gönderilen kahramanımızın yeteneklerini birer birer keşfetmemizden oluşuyor.

01

Hybrid Wars tek kişilik veya co-op olarak oynanabilen bir oyun. Eğer oyunun standart bir versiyonunu satın alırsanız, Alex Carter diye bir mekanik asker eşlik ediyor size. Bunun yanı sıra Ivan ve Jason Wood olarak iki karakter daha mevcut ki bunlar için ekstradan para harcamanız lazım.

Ayrıca, ne zaman olacağını bilemem ama Yana “Tesla” Rodovich ve Yoko Takano adında iki karakter de eklenecek gibi görünüyor kadroya. Bu karakterlerin her biri farklı yeteneklere sahip tabii ki ama kimi seçerseniz seçin, size gelecek direktifler doğrultusunda ortalığı birbirine katarak düşman güçleriyle cebelleşmek zorunda kalacaksınız.

02

Oyunu izometrik bir kamera açısıyla oynuyorsunuz. Bir yandan karakterinizi, bir yandan da hedefinizi hareket ettiriyorsunuz ve özel güçleriniz hariç, birincil ve ikincil silahlarınız var. İlerleyen süreçte açılan upgrade puanlarıyla da yeteneklerinizi geliştiriyorsunuz. Olayı renkli hale getiren şey ise şu; kullanabildiğiniz savaş araçları da var işin içinde.

İlk etapta bir savaş robotu veriliyor hizmetinize. İkinci etapta da devreye bir savaş helikopteri giriyor. Üstelik bununla da kalmıyor, 4 ayrı savaş aracını da kullanımınıza sunuyor. Yani toplamda tam 6 adet savaş aracı mevcut ve serüveniniz ilerledikçe, teker teker size eşlik ediyorlar. Her savaş aracını da tıpkı ana karakteriniz gibi upgrade puanlarıyla geliştirebileceğinizin de altını çizeyim.

03

Hybrid Wars, kısaca üzerinden geçilirse bu kapsamda bir oyun. Çıkış aşamasında bazı sorunlar da yok değil bu arada. Ortalıktaki hemen her şeyin yıkılması çok güzel ama özellikle savaş robotlarının yüksek yerlere çıkmaya çalıştığımda oraya buraya takılması beni benden aldı. Yani fizik detayları kendini bir yandan övüyor, bir yandan da dövüyor.

Oyunun Online alt yapısı da biraz sıkıntılı duruyor ki bu yüzden beraber oynayacak bir kişi bile bulamadım. Tabii bunlar piyasaya yeni adım atmış bir oyun için olağan şeyler ama işte insanın gözüne takılıyor. Neyse… Lafı fazla uzatmadan, Hybrid Wars’u tavsiye ediyor ve kaçıyorum. İyi eğlenceler!

Ertekin Bayındır

İyi

  • Hızlı, rahat ve anlaşılır oynanış yapısı
  • Farklı yeteneklere sahip savaş araçları
  • Savaş atmosferini güçlendiren fiziki detaylar

Kötü

  • Online alt yapısı sıkıntılı
  • Fizik detaylarındaki bazı sıkıntılar
7.0

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X Project Scorpio Edition'ın kutusunu açtık! https://t.co/hnzNtUjkpD
Battlerite’dan bir başarı daha. https://t.co/caYwmB74LK https://t.co/el24JZFfAp

Flickr