Inferno Climber

Gönderen - - İncelemeler, 3 Fazlasi

Inferno Climber

Aksyion, RPG ve hayatta kalma türlerinin bir karışımı olan Inferno Climber aslında Legend of Zelda’ya bir hayli benziyor.

Bir zamanlar her biri farklı ülkelerde bulunan devasa büyülü güçlere sahip beş Purgatory Stones varmış. Bunlar dünya üzerinde barışı sağlarmış. Fakat bir gün taşların yanlış kişilerin eline geçmesiyle dünyada kötülük hakim olmuş ve her yeri yaratıklar istila etmiş. Bizim de amacımız “Death” ile (Evet ölümün ta kendisi!) anlaşma imzalayıp cehennemdeki bossları yenerek beş taşı geri alabilmek.

06

Genellikle dövüş oyunları ile tanıdığımız Arc System Works’ün elinden çıkan Inferno Climber üzerine çok uğraşıldığını söyleyebilirim zira bir hayli kapsamlı bir oyun. Oyuna girdiğimizde kendine has özellikleri bulunan sekiz karakterden birini seçiyoruz. Hepsinin farklı güçleri mevcut, kiminin canı kiminin atağı kuvvetli, kiminin ise büyü gücü yüksek. Kimi karakterlerin ise elinden her iş geliyor.

Her iş iş derken oyunda -neredeyse meslek sayılabilecek- çeşitli özellikler bulunuyor, bunlar; Slashing, magic casting, arrow shooting, bombs throwing, exploring, eating, cooking, blacksmithing. Level aldıkça da stat panelinden bu özelliklerimizi geliştirebiliyoruz.

01

Oyunun içinde hayatta kalma mekanikleri mevcut demiştik, açalım. Bir kere karakterimizin sürekli yemek yemesi gerekiyor. Bu ihtiyacı etrafta bulabileceğimiz mantarlardan ya da yaratık öldürdüğümüzde içlerinden çıkan etleri yiyerek karşılamak mümkün. Hemen her yerden eşya, yemek ve iksir bulmak mümkün. Ama envanterimizin de bir sınırı var maalesef.

Oyunda 20 farklı kademe mevcut, bunun yanında 90 farklı yaratık ve 400 tane de eşya bizleri bekliyor. Tüm bunlar için bayağı emek harcadıkları aşikar. Silahlarımızın ömrü bitebiliyor ama tamir edebilmek için blacksmith var. Burada ayrıca yeni silahlar yaratabilir ve onlara yeni özellikler ekleyebilirsiniz.

15228130_10154747111928624_1575099369_n

Ayrıca oyunda mükemmel bir data sistemi de mevcut, oyunda hangi eşyaya sahip olduysak, hangi yaratıkla karşılaştıysak bunlar hep bir kitaba kaydoluyor. Oyun ilerledikçe Death ile ortak bir base’imiz oluyor, burada sandığa eşyalarımızı koyabiliyor veya Death’ten eşya satın alabiliyoruz. Alacağımız Death note öldüğümüzde dirilmemize yarıyor.

Inferno Climber’ın en iyi yönü şüphesiz düşman ve eşya çeşitliliği. Aynı zamanda oyunun hikayesi de bize bir amaç veriyor ve gayet doyurucu. Grafikler çok da hoş olmasa da oyunun müzikleri gayet güzel.

05

Oyunun yanına gelirsek hack & slash dövüş mekaniği diyebilirim. Dövüşmek gerçekten ölüm, karakterin kontrolü çok zor. Size tavsiyem kesinlikle asla ve asla yay kullanmamanız zira elinize aldığınız bir kılıcı rastgele savurarak gitmek en iyisi gibi gözüküyor. Ve hayatta kalmak da bir hayli zor.

Zelda’yı ve zoru sevenler için bence denemeye değer. Hem de 50 saatten fazla oyun süresi de mevcut.

Simay Ersözlü

İyi

  • Eşya ve düşmanlar hayli çeşitli
  • Sürükleyici hikaye

Kötü

  • Berbat dövüş mekaniği
  • Hayatta kalmak zor
6.5


Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.