Mind Mould

Gönderen - - İncelemeler, 2 Fazlasi

Mind Mould

Son zamanlarda Türk yapımı mobil oyunlara çok sık rastlamaya başladık. Dağıtımın kolay olması ve diğer platformlara göre daha az bütçe ve emek ile çıkarılabiliyor olması tabii ki bu yolda önemli bir avantaj.

02

Mind Mould, Bilişim Atölyesi tarafından geliştirilen bir bulmaca oyunu. Amacımız, bize sırayla verilen parçaları kullanarak belirli bir şekli oluşturmak. Şekli oluştururken, verilen parçaları tek dokunuşla sola doğru döndürebilirken çift dokunuşla da tam tersine çevirebiliyoruz. Parça çevirme konusunda oyunda biraz sıkıntı olduğunu söylemek istiyorum. Özellikle çift dokunuş esnasında yanlışlıkla döndürme işlemi gerçekleşebiliyor ki bu da biraz sinir bozucu. İşimize yaramayacak parçaları ekranda bulunan çöp sepetine atarak yok edebiliyoruz. Burada önemli olan, hamle sayısına dikkat etmek çünkü her bölümde sınırlı hamle sayısına sahibiz. Oyunun bana göre en büyük eksilerinden biriyse fiziksel olarak uymayacak parçaların gelebiliyor olması. Bu durum, yok yere hamle sayımızı harcamamıza sebep oluyor. Yanlış yerleştirdiğimiz son parçayı geri alabiliyorken, daha öncekileri geri alamıyoruz. Bu esnada oyunda yer alan iki farklı yardımcı imdadımıza yetişiyor. Yardımcılardan birisi sadece bir parçayı yok ederken, diğeri iki veya daha fazla parçayı yok etmemizi sağlıyor.

03

Doodle Fit türündeki oyunlarda parçaları istediğimiz an geri koyabiliyor ve kullanılacak olan tüm parçaları aynı anda görebiliyoruz. Sırayla gelen parçalar ve son hamle hariç geri alamama özelliği yüzünden oyun zaman zaman oldukça zorlaşabiliyor. Bu zorluğuna rağmen boş vakitlerinizde oynayabileceğiniz bir yapım.

İyi

  • Uzun oyun süresi
  • Yardımcılar

Kötü

  • Kontrollerdeki gecikme problemi
  • Tekrar eden müzikler
  • Oyun mekanikleri bazen can sıkabiliyor
7,0

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.