1666 Londra yangını Minecraft’ta yeniden yaratıldı!

Binaların büyük çoğunluğunun betonlardan oluşmadığı dönemlere düşülmüş olan felaket notlarının büyük bir bölümünün yangınlarla ilgili olması elbette kaçınılmaz.

Üç gün içinde kentin %75’ini yok eden 1666 Londra yangını da bunlardan biri. Bir ekmek fırınında başlayan yangın, dönemin belediye başkanının evlerin yıkılması önerisini reddetmesi yüzünden kısa sürede büyüyerek sur duvarları içinde yer alan orta çağ Londra’sının tamamının yanmasına sebep oldu, 13.200 ev tutuşurken 70.000 kişi de evsiz kaldı.

Can kayıplarının ne kadar olduğu bilinmemekle birlikte, daha sonra yangının başladığı yerdeki buluntulardan alevlerin sıcaklığının 1700 dereceyi geçtiği anlaşıldı.

Londra’nın hem mimari hem de demografik yapısını değiştiren bu felaket kendisine Minecraft’ta da yer buldu nihayet.

324

29 Temmuz’da ilk bölümü çıkan harita paketinde şimdilik Londra müzesi arşivlerinden oluşturulan haritada ışıkları takip ederek ses kliplerini bulmaya çalışıyoruz. Eylül ayında çıkacak olan ikinci bölümde yangın yayılmaya başlıyor ve binaları boşaltıp alevleri söndürmeye çalışacağımız bazı mini oyunlar da bulunacak.

2017 Şubat’ında çıkması planlanan üçüncü bölümde ise yıkıntıların arasında kendi Londra’mızı inşa etmeye çalışacağız.

Eurogamer’ın yayınladığı videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr