Battlefield 1 satışlarda Battlefield 4’e toz yutturdu!

EA’den gelen son raporlara göre Battlefield 1, çıktığı günden beri 19 milyon oyuncuya ulaştı ve bu rakam aynı süre içinde Battlefield 4‘ün ulaştığının neredeyse iki katı.

Hatırlanacağı gibi Call of Duty’nin fanların isteklerine cevap vermekte gecikip bildiği yolda devam etmesi EA ve DICE’a müthiş bir fırsat olarak geri dönmüş ve seri, daha önce hiçbir büyük oyunun didiklemediği Birinci Dünya Savaşı konsepti ile duyurulmuştu. Bunun EA’in son yıllarda yaptığı en akıllıca hamlelerden birisi olduğunu artık rahatlıkla söyleyebiliriz.

Benzer bir başarı hikayesi de FIFA 17‘den geldi. Toplamda 21 milyondan fazla oyuncuya ulaşan yapımın eğlenceli ama sınırlı hikaye modu The Journey de 12 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı ki bu kesinlikle devamı için cesaret verici bir rakam.

Aynı şekilde cüzdan düşmanı FIFA Ultimate Team’in de oyuncu popülasyonunda %13’lük bir artış var. Sonraki oyunda daha fazla para dökmeye hazır olun, bizden söylemesi.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr