Yerli bir Lovecraftian oyunu daha: Conarium

İstanbul’da yerleşik bir oyun stüdyosu olan Zoetrope tarafından geliştirilen Conarium’un 2017 başlarında piyasada olması hedefleniyor.

Darkness Within 1-2 oyunlarıyla tanıdığımız Zoetrope, geçtiğimiz yıl Lovecraft’ın “Deliliğin Dağlarında” adlı eserinden ilham alan Mountains of Madness oyununu duyurmuş, ardından da oyunun adını Transcend olarak değiştirmişti hatırlayacaksınız. Eğer hatırladıysanız Conarium sizin için tanıdık gelecektir, çünkü oyunun adı muhtemelen isim hakları bir kez daha değişti.

H.P. Lovecraft’ı daha önce tecrübe edememiş olanlar için kısa bir özet geçelim, kendisi korku türünü olabilecek en kaotik şekilde resmeden yazarlardan birisidir ve hikâyelerinde yaptığı tasvirleri kafanızın içinde resmedebilmek için bile oldukça kallavi bir hayal gücüne sahip olmanız gerekir.

Conarium daha önce de söylediğimiz gibi bir Lovecraft hikâyesinden ilham almakta ve eğer yazarı seviyorsanız yakından takip etmeniz gereken bir yapım.

Oyuna adını veren Conarium, 4 bilim adamının doğanın ve bilincin sınırlarında yapacağı yolculukta onlara eşlik edecek olan cihazın adı ve oyunun ilk ekran görüntülerinin de atmosfer anlamında çok şey vadettiğini söylemek mümkün.

Iceberg Interactive tarafından yayınlanacak olan oyunun PC ve konsollar için hazırlandığını da hatıratalım.

001

004

005

007

010

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr