Clash of Clans Finlandiya’nın vergi gelirini %20 arttırdı!

Panama belgeleri sebebiyle varlık sahibi insanların yüz renginin giderek kızarmaya başladığı günlerde beklenmedik bir gelişme belki de.

Clash of Clans üzerinde fazla konuşmaya gerek yok, sevmiyorsanız bile mutlaka denemişsinizdir. Kendi adıma denediysem de “bot profiller” aracılığıyla nasıl “kasıldığına” bizzat şahit olduktan sonra arkamı dönerek uzaklaşmıştım bu oyundan.

Finlandiya’da yerleşik Supercell tarafından geliştirilen oyun GameIndustry.biz’in haberine göre ülkenin vergi gelirlerini tek başına %20 arttırmayı başarmış durumda.

Üstelik bu yeni bir durum da değil, firmanın patronları Mikko Kodisoja ve Ilkka Paananen, 2013 yılında firmanın çoğunluk hisselerini Japon SoftBank’e satıp adam başı 54 milyon avro’yu ceplerine indirdiklerinden beri, Supercell’in ödemesi gereken en yüksek vergi miktarı neyse onu ödemesine karar vermişler, sonuç da ortada.

Finlandiya küçük bir ülke olsa da uluslararası marka dediğimiz şeyin ülke ekonomisine katkısı anlamında önemli bir örnek.

Supercell’in şimdiki değerinin 5 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr