Dark Souls III’ün satışları ne durumda?

İngiltere’de haftanın en fazla satılan oyunu ünvanını rahatça ele geçiren Dark Souls III, seri tarihinin en iyi açılışına imza attı.

İlk haftasında Dark Souls II’den %61 daha fazla satmayı başaran oyun, fiziksel satışlar göz önüne alındığında İngiltere’de bir numaraya yerleşti. Liste tüm platformların toplam satışlarını göz önüne almakta ve haliyle birden fazla platformda satışa çıkan oyunlar üst sıralara yerleşmek konusunda platforma özel rakiplerinden daha şanslı durumda. Bunun en önemli örneği de PC’de hayli iyi satış rakamlarına ulaşmasına rağmen Top 10 listesine daha önce girmeyi başaramayan DiRT Rally’nin, Xbox One ve PS4’e çıkar çıkmaz listeye beş numaradan girmesi oldu.

Ubisoft’un yılın oyunu adayı The Division haftayı iki numaradan kapatırda, MMA seven oyuncuların gözdeki EA Sports UFC 2 de üçüncü sırada kendisine yer buldu. Microsoft’un Windows 10 ve Xbox One için piyasaya sürdüğü Quantum Break ise listede dördüncü sırada yer buluyor.

FIFA 16 çıkışının üzerinden 7 ay geçtikten sonra bile listedeki varlığını sürdürmeye devam ediyor, GTA V ise konsollara çıkışının üçüncü, PC’ye çıkışının birinci yılında halen listede yer almakta.

1.Dark Souls 3
2.The Division
3.EA Sports UFC 2
4.Quantum Break
5.Dirt Rally
6.Far Cry Primal
7.FIFA 16
8.Call of Duty: Black Ops 3
9.Grand Theft Auto V
10.Lego Marvel Avengers

2 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
    • Kürşat Zaman 1 year ago | Cevapla
      Kazananlara Kinguin'den kodları otomatik olarak gönderildi, mailleri kontrol ediniz. :)

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Playstation'dan büyük "Black Friday" indirimi! https://t.co/llDCvUq77P https://t.co/VTY98JbfAz
Mount & Blade Bannerlord'dan yeni bilgiler var! https://t.co/wgYWgi4nvF https://t.co/6RChjR7luM

Flickr