Death Stranding yine kafamızı allak bullak etti…

Death Stranding için bir şeyler yazmak benim için çok zor.

Gerçek bir Kojima hayranı olmama ve şimdiye dek ne çıkardıysa tüketmiş olmama rağmen, ne zaman bu oyun hakkında bir şeyler yazılması gerekse topuklarım arka ceplerime vura vura uzaklaşıyorum ortamdan.

Toparlayalım, Kojima için söyleyebileceğiniz en alçak gönüllü laf “kendine özgü” olacaktır herhalde. Death Stranding ise bu tanımı iki ucundan çekiştirip kopartmaya çalışan bir oyun. Şu kadar video izledik, şu kadar açıklama yapıldı, şu kadar fikir yürüttük.

Hatta bakın, aşağıda sekiz dakikalık bir de oynanış videosu var.

Peki biz ne gördük, oynadığımız oyun nasıl bir şeye benzeyecek? Bu soruların cevabı halen bulanık.

Öyle veya böyle, -soruları yanıtlamak bir tarafa yenilerini beraberinde getirse de- oyunun bir oynanış videosu var artık. Norman Reedus ile farklı atmosferlerde (farklı gezegenler?) bir yerlere tırmanıyor, arkamızda bir kutu sürüklüyor ve bir şeylerden saklanıyoruz. Bir de ayaklarının durumu var ki, bir noktada tansiyonum düştü ve gözlerimi kıstım.

Videonun en ilginç kısmı ise en sona saklanmış. Yanımızda taşıdığımız anne karnı gibi bir şeyin içinde canlı bir bebek var ve “çalıştırdığımızda” havada asılı duran bir takım tekinsiz yaratıkları belirgin kılıyor. Bu noktada oyunun “stealth” mekaniklerine de selam çakılmış.

Oyunun bir çıkış takvimi yok, kafamızdaki soru işaretleri ise giderek büyüyor. Açık konuşayım, oyunu oynayıp bitirinceye kadar da bunların çoğunun çözüleceğine inanmıyorum.

Kojima yaptıysa bir düşündüğü vardır diyor, tükürüyor ve kaçıyorum.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr