Event[0]: Hayatınız parmaklarınızın ucunda

1980’lerin “Text-based adventure” türü o kadar geride kaldı ki, her şeyin hortlamaya can attığı günümüzde bile fazla ilgi görmüyor, ancak bu durum değişebilir.

Event[0]’da gizemli olayların sonucunda evine dönmeye çalışan bir astronot’u kontrol ediyoruz ve bunun için bize yardım edecek (Gerçi bundan da çok emin değiliz ama…) tek şey de 2001: A Space Odyssey’in HAL 9000’i ve Moon’un GERTY’sinin bir karması gibi gözüken yapay zeka Kaizen.

HAL 9000 veya GERTY’nin aksine, Kaizen ile iletişim kurmanızın tek yolu yazmak. Oldukça gelişmiş bir yapay zekaya sahip olacağı söyleyen Kaizen, iki milyon satırdan fazla rastgele diyalog üretebiliyor ve biz de bulunduğumuz yapıyı keşfederken, işimiz düştükçe de kendisiyle yazışmak zorunda kalıyoruz.

Oyunun Eylül ayında PC ve Mac için piyasaya çıkması bekleniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr