1TB’lık Playstation 4’ün çıkış tarihi açıklandı!

Oyunların boyutu büyüdükçe Playstation 4’ün 500gb’lık kapasitesinin yetersiz kaldığı net bir şekilde ortaya çıkmıştı, Sony nihayet beklenen 1TB’lık Ultimate Player Edition modelini duyurdu.

Ps3’ün son günlerinde bile Uncharted 3 gibi oyunların 40gb’a yakın yer kapladığını göz önüne alırsak, Ps4’ün 500gb’lık kapasitesinin kısa sürede yetersiz kalacağını tahmin etmek pek de zor değildi. Beklendiği gibi de oldu ve The Witcher III gibi, hatta yakında çıkmasını beklediğimiz No Man’s Sky gibi oyunların kapladığı ve kaplayacağı yer oyuncuları kara kara düşündürmeye başladı.

Merakla beklenen yeni model 15 Temmuz tarihinde piyasaya çıkacak ancak fiyatı konusunda her hangi bir açıklama yapılmış değil. Sony’nin resmi açıklamasında da beklendiği üzere ‘daha fazla oyun, daha fazla kullanıcı üretimi içerik’ gibi detaylar ön plana çıkartılmış ve donanımsal olarak başka bir değişiklik beklenmiyor.

Kötü haber, Sony yeni modelde de 5400rpm 2.5” diskleri kullanmaya devam edecek.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr