Assassin’s Creed serisinde ilk defa trans erkek bir karakter

Assassin’s Creed Syndicate ile beraber serinin ilk trans erkek karakteri geliyor. Karakterin ismi Ned Wynert. Yapımcılardan Marc-Alexis Côté‘un söylediğine göre Ned Wynert‘in cinsel yönelimi oyunda bir hikaye etkeni olmayacak. Bu karakter bize görevler verecek ve oyundaki diğer bireylerden bir farkı olmayacak.

Ubisoft daha önceden cinsiyet ile ilgili konularda birçok tartışmalara konu olmuştu. Hatırlarsanız Assassin’s Creed Unity‘de oynanabilir kadın karakter olmamasına UbisoftKadın animasyonları eklemenin çok zor olması sebebi ile‘ gibi gerçekten aşırı dandik bir cevap vermişti. Bunun üzerine de haklı olarak çok büyük tepki çekmişti. Serinin yeni oyununda geçmişteki hatalarını tekrarlamak istemiyorlar gibi. Unity‘den sonra verdikleri bu karar biraz politik doğrucu bir altyapı içerse de yine de takdir ediyoruz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

AMD’nin RX Vega ekran kartları satışa sunuldu! https://t.co/fKgY3iFa7c https://t.co/vWllrd3lI4
Yeni BattleTech'in yapımcısı işleri aceleye getirmeme kararı aldı... https://t.co/ZmfrgTChax https://t.co/BC8rKL4Sk7

Flickr