Atari 2600 için Mortal Kombat!

Deneme şansı olanlarınız elbet hatırlayacaktır, bu konsolun çubuk kraker narinliğindeki joystick’leri görüp görebileceğiniz en dayanıksız çevre birimleri arasındadır.

Atari 2600 ilk defa eve geldiğinde odaya girerken salavat getirdiğimi, her gün tozunu aldığımı hatırlıyorum, joystick’lerine de ne kadar özenli davrandığımı buradan çıkartabilirsiniz. Buna rağmen ilkinin bozulması bir hafta sürmedi ve yerine de uzun süre yenisini koyamadım. Bu bakımdan bu habere konu olan oyun türü asla, ama asla bu konsolda oynanabilirliği olan bir tür değildir arkadaşlar.

Konumuz başlıkta belirttiğimiz gibi Mortal Kombat. Yaş itibari ile Atari 2600’ü asla görmemiş olan Mortal Kombat, bugün alıştığımız dövüş oyunu formatında olmasa da en azından evren anlamında Atari 2600’de yerini almış durumda artık. Pitfall’a benzeyen bir mekaniğe, gözlerimize bayram ettiren, balta ile şekillendirilmiş grafiklere sahip bu versiyon meşhur AtariAge forumlarından Facemeat adlı kullanıcının eseri.

Eğer bu versiyonu PC’de oynamak istiyorsanız Stella Atari 2600 emülatörüne ihtiyacınız var, gerekli ROM’u ise şuradan indirebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr