Biofeedback destekli korku oyunu Nevermind piyasada!

Bilindiği gibi “kafası güzel” oyunları bizde Ertekin inceler genelde, bu oyundan bahsettiğimde de cevabı “Vallahi manyak edecekler insanları sonunda.” oldu.

Phobia Free’yi hatırlar mısınız? İnsanların Arachnophobia yani örümcek korkusundan kurtulması gibi bir yan amaca da hizmet vermesi için tasarlanan bu oyun, oldukça başarılı klinik sonuçlara ulaşmıştı. Nevermind ise görüntüde bir korku oyunu, ancak onu farklı kılan nokta üçüncü parti biofeedback sensörlerini ve Intel RealSense teknolojisini kullanan kameraları destekliyor olması. Bu sayede oyun sizin vücudunuzun tepkilerinden aldığı dataları kullanarak atmosferi de buna göre düzenliyor.

144355631245

Ekim ayında başarılı bir Kickstarter projesini geride bırakan ve 75 bin dolar hedefleyip 76.525 dolar toplamayı başaran oyun arayı fazla uzatmadan satışa sunulmuş durumda. Oyunun Steam fiyatı 27.90tl ve kullanıcı puanları da %89 seviyesinde. Biofeedback kullanmasanız bile oldukça etkili bir deneyim vaat eden oyunun potansiyelinden tam olarak faydalanmak istiyorsanız en azından Intel RealSense destekli bir kamera ile beraber kullanmanız daha iyi olacaktır.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr