Bir FPS oyunu olarak Resident Evil…

Tokyo Game Show tüm hızıyla devam ederken Capcom’da yeni Resident Evil oyununu tanıttı; FPS veya omuz üstü kameradan oynanabilen Resident Evil: Umbrella Corps.

Görmediğimiz bir şey değil aslında, seneler önce RE: Gun Survivor adlı spin-off fps oyun ile karşımıza çıkan Capcom, belki de tüm tarihinin en kötü eleştirilerine maruz kalmış ve hepimiz oyunun üzerine sifonu çekmiştik. Oyun berbat grafikleri ve oynanışını geçtik, arcade makineleri için tasarlanmış gibiydi zira karakterimizin silahı veya elini göremiyorduk bile. Bu oyuna fena halde kafası bozulan bir arkadaşımın Capcom’a Türkçe(!) olarak yazdığı mektubu gidip postaya verdiğini bile hatırlıyorum.

TGS’de duyurulan RE: Umbrella Corps ise daha iyi hazırlanmış bir oyun görüntüsü çiziyor ilk anda, bununla beraber elbette ana hikayeyi takip etmiyor. Oldukça ciddi eleştiriler gelmesi olası ancak benzeri eleştirileri Resident Evil 3: Nemesis’ten Resident Evil 4’e geçerken de gördüklerinden Capcom’un buna hazırlıklı olacağını düşünüyoruz.

2016 yılında ilk olarak Playstation 4 için piyasaya çıkacak olan oyunun fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

AMD’nin RX Vega ekran kartları satışa sunuldu! https://t.co/fKgY3iFa7c https://t.co/vWllrd3lI4
Yeni BattleTech'in yapımcısı işleri aceleye getirmeme kararı aldı... https://t.co/ZmfrgTChax https://t.co/BC8rKL4Sk7

Flickr