Bizim bir Fable Legends vardı, ne oldu ona?

Peter Molyneux’nun gidişi de Lionhead Studios’un alışkanlıklarını değiştirmiş gibi gözükmüyor.

Lionhead Studios’un kurucusu Peter Molyneux’yu nasıl bilirsiniz? Aranızdan birisi çıkıp dese ki “Politikacı olsa ilk seçimde iktidar olur, sonrakinde baraj altında kalırdı.” diye, söyleyecek tek bir lafımız olmaz muhtemelen, çünkü bu tam anlamıyla Molyneux’nun kısa hayat hikayesi.

Oldukça yaratıcı ve tutkulu bir oyun geliştiricisi olan Peter Molyneux, her seferinde birbirinden muhteşem fikirleri bulması, onları şekillendirmesi, bu fikirleri bizlere yağlaya yağlaya sunup hepimizi salya torbasına çevirmesi ve neticede ortaya bitmemiş, genellikle potansiyelini kullanamayan, yine de bir şekilde hit olmayı başarabilen oyunlar çıkartması ile ünlü bir isim bilindiği gibi.

Molyneux senelerce vaatlerde bulunup bunları gerçeğe dönüştürememek konusunda öyle bir ün kazandı ki, insanların ne dese “yav he he” dediği noktaya ulaştığını farkettikten sonra kurucusu olduğu Lionhead Studios’un yönetimini Microsoft’a bırakıp ayrıldı. Onun ardından, bu defa David Eckleberry’nin yönetmenliğinde geliştirilen Fable Legends tanıtıldı ve oyunun bu sonbaharda beta aşamasına girmesi bekleniyordu.

Maalesef geriye kalan 20 günde de bu gerçekleşmeyecek zira Microsoft’tan gelen bilgilere bakılacak olursa oyun henüz beta aşamasına giremeyecek kadar ham durumda. Oyunun harika bir online deneyimi yaşatmasını bekleyenler önümüzdeki birkaç hafta içinde bir açıklama bekleyebilirler.

2051078-727971_20130820_001

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

World of Tanks Baştan Aşağı Yenilendi https://t.co/hlS9V3aIgj https://t.co/OlzaOe0q5w
Türkiye’nin en büyük Dota 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon’da final zamanı https://t.co/qdhXmg5yJR https://t.co/bPcVgVI7Qx

Flickr