Blizzard’dan Candy Crush sürprizi!

Mobil oyun pazarının gelmiş geçmiş en büyük efsanelerinden Candy Crush Saga’nın yapımcısı King, Activision Blizzard tarafından 5.9 milyar dolara satın alındı.

Bu minik şekerciklerin hayatınızı ne zaman tüketmeye başladığını hatırlayabiliyor musunuz? Ben açıkçası Candy Crush çılgınlığından bir şekilde uzak durmayı başardım, annem ise şu anda 400’lü bölümlerde sinir krizi geçirmeye devam etmekte. Neticede sevelim veya sevmeyelim, bu oyun son beş yılın en büyük çılgınlıklarından birisine dönüşmüş durumda.

Diğer taraftan da söz konusu olan mobil oyun pazarının en karlı oyunlarından biri olsa bile, King’in satın alınması beklemediğimiz bir hamle. Sürecin 2016 yılı ilkbahar aylarında başarılı bir şekilde tamamlanması bekleniyor ve ortaya çıkan rakamlar da baş döndürür cinsten. Blizzard’dan yapılan açıklama da King’in satın alınmasının firmanın mobil oyun pazarındaki hakimiyetini arttırma gayesi taşıdığını açıkça ortaya koyuyor.

Bu alım Activision|Blizzard’ı en başarılı video oyun serilerinden olan Call of Duty, on yıldır tahtından inmeyen World of Warcraft ve en başarılı mobil oyunlardan Candy Crush gibi yapımların üçüne birden sahip hale getirmiş durumda.

2 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. Sevgili yazar kardeşim. Gidip biraz Türkçe çalış. Metinleri ingilizcesinden google translate ile çevirme. Kendin yaz. Ama cümleleri devirme. Önce düzgünce yaz. Yazıyorsan sorumluluk alıyorsun demektir. Yaptığınız işin hakkını veriniz.
    • Kürşat Zaman 2 years ago | Cevapla
      Bu yorumu yazmanıza sebep olan şeyin ne olduğunu anlayabilmiş değilim, problem nedir?

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr