Civ: Rising Tide’ın kritik hatası düzeltildi!

Civilization serisinin muhtemelen en fazla eleştirilen üyesi olan Beyond Earth’ün ilk genişleme paketi Rising Tide oyunun mekaniğini etkileyen ciddi bir hatadan muzdaripti.

9 Ekim tarihinde satışa çıkan ve Beyond Earth’ün eksikliklerinin üzerini kapaması beklenen eklenti oyunda ilerlemenizi engelleyecek çok ciddi bir hataya sahip. Bu hata yapay zeka kontrolünde olan ve sizin tarafınızda yer alan ülkelerin normalde başka bir medeniyete savaş açtığınızda size katılmaları gerekirken otomatik olarak katılmamalarına ve sizin de dımdızlak tek başınıza kalmanıza yol açıyordu. Tahmin edebileceğiniz gibi bu oyunda ilerlemenizi direkt olarak etkileyen çok ciddi bir hata ve Firaxis’ten yapılan açıklamaya göre de düzeltilmiş durumda.

Geliştiriciden gelen açıklamaya göre bir kritik yama şu an indirilebilir durumda ve bu sizin savaş açtıktan sonra dostlarınız tarafından ortada bırakılıp silindir gibi ezilmenizin önüne geçiyor.

Oyunu bizim için inceleyen Civilization gurumuz Ertuğrul’dan sorunun çözülüp çözülmediği hakkında dönüş geldiğinde buraya ekleyeceğiz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr