Civilization 5 okullarda ders olarak kullanılacak

Geliştirici Firaxis, GlassLab ile Civilization 5’i yeniden yaparak ortaya çıkaracakları CivilizationEDU üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bu yeniden dizayn edilmiş oyun, Kuzey Amerika’da yüksek okullarda kullanılacak.

Derslere destek verecek şekilde uyarlanacak olan oyun, Kuzey Amerika’daki okullara 2017 Sonbahar’ında gelecek. Öğrencilere yararı ise, coğrafi konumlarına göre ekonomik ve teknolojik yönden gelişerek bir yandan tarihi öğrenmek, bir yandan da şehir/ülke sistemi ile dış bağlantılarla iletişimi, politika ve sosyolojiyi öğretmek olacak.

Bu projenin yapılma amacı ise, Civilization’ın oynarken öğretme kapasitesinin yüksek olması. Eurogamer.net’in bu konuda yaptığı röportajı izleyerek daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avrupa’da yürürlülüğe girip girmeyeceği hakkında bir bilgi olmaması dışında, oyun 2017 yılında çıkacak. Daha fazla bilgi GlassLabGames’de.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X, Dünya ile aynı anda Türkiye’de! https://t.co/rIxpcQK05D https://t.co/YEVXq5qO9l
Eski günlerden kalma yapısı ve ilginç konsepti ile dikkat çeken bir yapım olan Press X to Not Die'ı inceledik.… https://t.co/KtniBKC7vh

Flickr