Counter Strike’ın mermi mekaniklerine derinlemesine bir bakış

FPS oyunlarının birçoğunun mantığı basittir. Bir, ilk hedefi vuran olmak. İki, mümkün olduğunca headshot atabilmek. Bunun dışında geri kalan beni ilgilendirmiyor diyebilirsiniz. Anlarım. Fakat işin aslı bu iki maddeden daha derin.

Şu soruları kendinize hiç sormuş muydunuz? Attığım mermi rakibin elinden geçip kafasına ulaşırsa Headshot sayılır mı? Peki Vücudundan geçip kafasına ulaşsa? Peki mermi vücudun çeşitli bölgelerinden geçip gittiği zaman verdiği hasarlar toplanıyor mu (Mesela el + kafanın hasarı toplanıyor mu?). Havada iki el bombası çarpışabilir mi? Bombanın içinden bir merminin geçmesi hasarda herhangi bir değişikliğe yol açar mı? Bunların hepsinin cevapları videoda.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA
Logitech’ten oyunsever öğrencilere “Yaza Merhaba” sürprizi https://t.co/6xCi7IxDQG https://t.co/OWh0iqizkL

Flickr