Cthulhu yeniden yükseliyor!

H.P. Lovecraft’ın kült eseri Call of Cthulhu, bir kez daha bilgisayarlarımızı ziyaret etmeye hazırlanıyor ve bu defa daha iddialı.

H.P. Lovecraft’ı daha önce tecrübe edememiş olanlar için kısa bir özet geçelim, kendisi korku türünü olabilecek en karanlık şekilde resmeden yazarlardan birisidir ve hikayelerinde yaptığı tasvirleri kafanızın içinde resmedebilmek için bile oldukça kallavi bir hayal gücünüz olması gerekir. Kendisinin en sadık okuyucularının bile “Nyarlahotep acep neye benzer?” diye Google’a bakmışlığı vardır vaktiyle.

Call of Cthulhu daha önce de oyun olarak karşımıza geldi elbette. 1999 yılında geliştirilmeye başlandıktan sonra defalarca ana karakteri değişen, birden fazla kez oyun motorunu değiştiren, nihayet 2005 yılında asla düzeltilemeyecek bug’ları ile piyasaya çıkan Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth her şeye rağmen beğenimizi kazanmayı başarmıştı. Bu oyunla alakalı bug’lar kadar önemli diğer problem ise, son üç nesil ekran kartımla da çalıştırabilmeyi başaramamış olmam. (Radeon HD4850,Radeon HD5850, GTX 760)

Yeni oyunumuz ise daha önce Styx:Master of Shadows ile tanıdığımız Cyanide tarafından geliştiriliyor ve PC ile konsollar için 2017 yılında piyasaya sunulması planlanıyor. FPS türündeki Call of Cthulhu: DCotE’ın aksine oyunumuz keşif oyunu ve RPG türlerini birbiriyle harmanlamayı vadediyor ki bize göre de bu hikayeyi anlatmanın en iyi yolu bu.

aHR0cDovL2ZvY3VzLWZpbGVzLmNvbS9wcmVzc2tpdC9jYWxsLW9mLWN0aHVsaHUvc2NyZWVuc2hvdHMvY2FsbF9vZl9jdGh1bGh1LTAxLmpwZw

aHR0cDovL2ZvY3VzLWZpbGVzLmNvbS9wcmVzc2tpdC9jYWxsLW9mLWN0aHVsaHUvc2NyZWVuc2hvdHMvY2FsbF9vZl9jdGh1bGh1LTAyLmpwZw

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr