David Braben’dan Lunapark simülatörü: Planet Coaster

Çocukluğumuzu Elite, son zamanlarımızı da Elite: Dangerous ile işgal eden David Braben’ın sahibi olduğu Frontier Developments’ın son projesi karşınızda. Planet Coaster çok yakında hayalinizi kurduğunuz lunaparkı yaratabilmeniz için geliyor.

Zoo Tycoon, RollerCoaster Tycoon, Elite ve Elite Dangerous gibi oyunların geliştiricisi Frontier Developement, yeni bir lunapark simülasyon oyunu geliştirdiklerini duyurdu. Planet Coaster, birçok Rollercoaster Tycoon ve Thrillville oyunlarının geliştirici ekibi tarafından yapılıyor ve eskilerinden çok daha fazla seçenek ve çok daha açık uçlu bir oynanış vaadediyor.

2016 yılında PC için çıkışını gerçekleştirecek olan oyunu ön siparişe açıldı. Bu ön sipariş biraz değişik. Bağış tarzı bir ön sipariş sistemi var. Bağış yaptığınız miktara göre oyunun betasına katılabileceksiniz ve isminizin oyun içerisinde yer alması gibi birçok farklı teklifler ile karşılaşabilirsiniz, aslında bir nevi Kickstarter’a benziyor demek mümkün.. Gözüken o ki Elite: Dangerous’ta örnek verdikleri üzere ne kadar para, o kadar iyi oyun mantığını (bir kez daha) çok iyi şekilde kurmuşlar.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC
Gökdelen (Skyscraper) filmini herkesten önce izlemek ister misiniz? https://t.co/O2ynWPAA6l https://t.co/gZ3wDqGgqk

Flickr