Duke Nukem kapanın elinde kaldı!

Gearbox Software, 3D Realms ve Interceptor Entertainment arasında uzun süredir devam eden yasal süreç sona erdi ve Duke Nukem’in tüm hakları Gearbox’a geçti.

Bilindiği gibi ilk olarak Brothers In Arms oyunlarıyla tanıdığımız ve sevdiğimiz Gearbox Software, 2010 yılında oyunun haklarını 3D Realms’ten almış ve 15 senedir yapımı devam eden Duke Nukem Forever’ı alelacele bitirip bir sene sonra satışa çıkartmış, çıkardığına da pişman olmuştur.

2014’ün başında 3D Realms’in tepe kamerasından oynanan aksiyon-rpg oyunu Duke Nukem: Mass Destruction’ı duyurmasının ardından Gearbox Software firmayı “Duke Nukem’in mülki haklarından illegal olarak çıkar sağlamakla” suçlayıp mahkeme sürecini başlatmıştı. Bu sıralarda 3D Realms ve Interceptor oyunun adını Bombshell olarak değiştirmiş, Duke’ün yerine de Shelly adında bir kahraman tanıtmıştı.

Firmaların daha ileri mahkeme süreçlerinden kaçınmak adına kapalı kapılar arkasında gizli bir anlaşmaya vardığı tahmin ediliyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr