Fan yapımı Metroid live action filmi hazır!

Ülkemizde fan kitlesi oldukça dar olsa da kendi çapında bir bilimkurgu kült’ü haline gelen Metroid serisi şimdi de live action-kısa film olarak karşımızda.

Öncelikle Nintendo’nun konuya direkt olarak dahil olmuyor ve filmin yapımını Rainfall Films adında Metroid serisi hayranı üç kişi tarafından kurulan bir ekip üstleniyor. 11 dakika uzunluğundaki live action film Rainfall Films’in kurucularından Sam Balcomb tarafından yönetilmiş ve Jessica Chobot başrolde.

Rainfall yaptığı açıklamada Metroid: The Sky Calls adındaki filmin 2001: A Space Odyssey, Solaris ve Alien gibi 70’lerin bilimkurgu filmlerinin havasına sahip olmasını arzuladıklarını belirtti, ki kendileri aslında Nintendo oyunlarına pek yabancı da sayılmaz. Bir kısmınız IGN’in 1 Nisan’da (2008) yayınlanan meşhur Legend of Zelda fragmanını hatırlayacaktır.

Metroid serisinin sıradaki oyunu olan Metroid Prime: Federation Force’un önümüzdeki yıl 3DS’e çıkması bekleniyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Xbox One X, Dünya ile aynı anda Türkiye’de! https://t.co/rIxpcQK05D https://t.co/YEVXq5qO9l
Eski günlerden kalma yapısı ve ilginç konsepti ile dikkat çeken bir yapım olan Press X to Not Die'ı inceledik.… https://t.co/KtniBKC7vh

Flickr