FIFA 16 artık Türkçe!

Çok satan serinin tarihinde ilk kez, EA SPORTS™ FIFA 16 futbol oyununun metinleri, Türk taraftarlar için yerelleştirilecek.

Geçtiğimiz yıl Electronic Arts, EA SPORTS FIFA 15 ile Türkiye’deki taraftarlara büyük bir yenilik sunmuştu. Türkiye Süper Lig’deki 18 kulübün tamamı FIFA 15’te yer almıştı. Ayrıca büyük futbol yıldızı Arda Turan, yerel oyun kapağında Lionel Messi’nin yanındaydı.

Bu yıl ise, EA SPORTS FIFA 16, değerli Türk taraftarlara benzersiz bir futbol deneyimi sunmak için daha büyük bir adım atıyor. Tüm Süper Lig takımlarının orijinal logoları, formaları ve kadrolarının yer aldığı ve metinleri tamamen Türkçe’ye çevrilmiş PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri ile hayranlar bu güzel oyunu anadillerinde oynayabilecek. Arda Turan, EA SPORTS FIFA 16’nın kapak yıldızı olacak ve ön kapakta Lionel Messi’nin hemen yanında yer alacak. FIFA 16 bu sayede dünyanın en büyük futbol oyununu yerel içeriklere ve özgünlüğe daha uygun hale getirecek.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören: “Vizyonumuzun bir ürünü olarak Süper Ligimizin geçtiğimiz sezondan bu yana FIFA oyununda yer alması Türk Futbolunun uluslararası tanıtımına önemli bir katkıda bulunuyor. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak FIFA16 oyununun bu sene Türkçe olmasını da önemli buluyorum. Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum.” dedi.

EA SPORTS FIFA Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Rutter: “Bu sezon Kariyer Modu ve Ultimate Team’e getirdiğimiz özelliklerin yanı sıra oyunda ilk kez yer alacak olan on iki Kadın Milli Takımı ile birlikte seriye bugüne kadar görülmemiş bir derinlik ve yenilik katıyoruz.” “FIFA 16’nın oyun mekaniğinin yanı sıra tüm bu yeni özelliklerinin de taraftarları heyecanlandıracağını düşünüyoruz. Tüm dünyada düzenlenen oyun etkinlikleriyle birlikte FIFA 16’nın dengeli ve heyecan verici bir deneyim sunacağı hakkında olumlu geri bildirimler aldık.”

FIFA 16 sahanın her yerine getirdiği yeniliklerle dengeli, özgün ve güzel bir futbol deneyimi sunuyor. FIFA 16 için ön sipariş verecek olan taraftarlar, Standard, Deluxe ve Super Deluxe sürümler arasından seçimini yapabilir. Super Deluxe Sürüm, 40’a kadar FIFA Ultimate Team™ Jumbo Premium Altın Paketi, her biri beşer maçlığına kiralık üç FIFA Ultimate Team oyuncusu ve EA SPORTS Football Club Catalogue’dan iki yeni gol sevinci içeriyor.

FIFA 16, 24 Eylül 2015’ten itibaren PC, Xbox One ve PlayStation®4 için Türkçe, Xbox 360® ve PlayStation®3 için İngilizce sürümle piyasaya sunulacak.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB
Seni gördük Selçuk! :) https://t.co/oW522ncMtC

Flickr