FIFA 16 bir kez daha Gamescom’da!

Dün Microsofot konferansıyla başlayan Gamescom 2015’de FIFA 16’yı görmüştük. Elbette dün Xbox’ı ilgilendiren konularda sunum yapan yayıncılar asıl olayı bugüne saklamışlar. EA kendi konferansında FIFA 16’yı bir kez daha yepyeni bir tanıtım videosu ile bilzere gösterdi. Daha önce E3 konferansına Pelé’yi getiren FIFA yine benzer bir şey yaptı. Bu defa ise yayınlanan videoda eski Manchester United sağ beki Gary Neville ve eski Liverpool defans oyuncusu Jamie Carragher’ın olması dikkat çekti.

Yayınlanan videoda Ultimate Team ve kariyer moduna dair detaylar gördük. videoya göre Ultimate Team’de takımımızı oluştururken her pozisyon için beş farklı oyuncu seçeneğinden tercih yapacağız. Takım düzenini nasıl ayarlayabileceğimiz ve takımı kurarken kaptanı nasıl seçtiğimiz de gösterildi.

Buna ek olarak kariyer modu ile ilgili verilen detaylarda önemli. Bundan böyle kariyer modunda genç oyuncularımızı daha efektif geliştirebilmek için yeni bir antrenman sistemi olacak. Ayrıca takım yönetimiyle alakalı yeni içeriklerin yer alacağı, daha geliştirilmiş bir defansif yapının ve daha akıllıca pasların FIFA 16’da yer alacağı açıklandı. Ayrıca yeni stadyumları göreceğimiz ve 900’den fazla yeni taraftar bestesinin oyunda yer alacağı açıklandı. Umarız Türkçe yeni besteleri ve Türkiye’de yer alan stadyumları da oyunda görebiliriz.

FIFA 16, 22 Eylül’de PS3, PS4, Xbox One ve Xbox 360 için piyasada olacak. Ancak oyunun demo versiyonunu dün de haberini yaptığımız gibi önce Xbox One kullanıcıları oynayabilecekler. Milli takımlar düzeyinde kadın futbolunun da yer aldığı FIFA bir kez daha PES’e tahtını sağlama almış gibi görünüyor ancak tabii ki bu sene de her iki oyunu denemeden bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

"Londra'nın kasvetli havası yetmediyse üzerine bir de İspanyol gribi ve vampirleri ekleyelim!" Vampyr incelemesi;… https://t.co/xLhQIb8lx4
LEVEL’dan doğru cevap veren 25 kişiye World of Warcraft: Battle For Azeroth Beta kodu! https://t.co/o5KVjKWKQp https://t.co/WbAOVoFqTB

Flickr