Firewatch ne zaman piyayasa çıkacak?

E3 fuarında yayınladığı fragmanıyla en fazla konuşulan oyunlardan birisi haline gelmişti Firewatch, nihayet çıkış tarihi konusunda net tarih aldı.

Rüya gibi başlayıp kabusa dönen evliliğinin sonuna yaklaşmıştır Henry, nihayet büyük şehirdeki yaşamını terk etme kararı alıp Wyoming ormanlarının ortasında bir kulede yangın gözcülüğü işini kabul eder. Tam istediği gibidir, sakin, kalabalıktan uzakta bir yaşam ve bolca muhteşem doğa manzarası.

1989 yılında geçen oyun Henry’nin birkaç kampçı hergelenin ormanın ortasından gökyüzüne fırlattığı havai fişeklerin peşine düşmesi ile başlıyor. Telsizin öbür ucunda bizi yönlendiren Delilah var ve oyun çoğunlukla bu konuşmalar üzerinden ilerlemekte. Bu telsiz muhabbetleri oyun ilerledikçe ikili arasında bir yakınlığa dönüşecek mi derken Henry’nin artık alışmaya başladığı huzurlu yaşam, bazı garipliklerin ortaya çıkması ile yerini belirsizliğe bırakmaya başlıyor.

Yapımcının 2015 yılı içinde piyasaya sunmayı umduğunu açıkladığı Firewatch son yapılan duyuruya göre 9 Şubat 2016 tarihinde PC, PS4, Mac ve Linux için piyasaya çıkacak. Yapımcı Campo Santo’nun ekibinde daha önce The Walking Dead, Brutal Legend, Bioshock 2, The Cave ve Mark of the Ninja gibi oyunlarda boy göstermiş çok tecrübeli bir ekip görev alıyor.

Firewatch4_1

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr