Football Manager oyuncusu 1000 senelik tatile çıkarsa…

Football Manager benim özellikle kaçındığım oyunlardan biri. Oyunla beraber müzik dinleyip internet’te dolaşabilme keyfi o kadar tatlı geliyor ki başından kalkamıyorum. Sonuç; Fm2013’ü kaldırırken 487 saat oynadığını farketmek.

Lorf_Yimzo adlı arkadaşımızın aksine ben oyundaki tatile çıkmak fonksiyonunu ya bir, ya da iki kez kullanmışımdır herhalde. Üstelik o kullanmakla kalmamış, bunu bir deney haline de getirmiş. Tatile çıktıktan sonra 58 gün boyunca oyunu kapatmayarak 1000 yıllık süreyi geride bırakan (oyun vanilla sürümü ve mod yok, yine de çökmemiş olması büyük başarı) kullanıcı oyunda yıllar süresinde nelerin ne kadar değişebileceği konusunda da eşsiz bir data sundu bizlere.

football-manager-player-sims-english-premier-league-for-a-thousand-years-143861271197

Buna göre 1000 yıllık sürenin en başarılı takımı Sheffield United. Bugüne kadar bir kez şampiyonluk kazanabilen bu takım 1000 yılın sonunda 168 şampiyonluğa ulaşmış durumda ve maçlarını 90 bin kişilik Quaranta Arena’da oynuyor! Aynı şekilde Arsene Wenger’i sevin veya sevmeyin, kendisinin adı da Arsenal’in 81 bin kişilik yeni stadyumuna verilmiş durumda. 1000 yılın en pahalı transferi 2044’te Bordeaux’dan Coventry City’ye 127 milyon dolar bedelle transfer olan Jeremie Lannoy ve gariptir enflasyon hiç artmamış!

Burnley’nin stadı 2843 yılında inşa edilen 112 bin kişilik The Harry Potts Arena ve stadın kapasitesi şehrin toplam nüfusundan fazla. Premier Lig’in en yaşlı golcüsü ise 42 yaşında Liverpool (sevinmek için sevmedik!) karşısında ağları havalandıran Bournemouth’lu David Foster.

football-manager-player-sims-english-premier-league-for-a-thousand-years-143861268065

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr