Gerçek dünyada Pokemon avı: Pokemon GO

Pokemon ile ilk tanışmamı ve neden arkama bakmadan arkamı dönüp kaçtığımı daha önce bir haberde anlatmıştım sanırım, ancak hakkını verelim, çılgınlık giderek büyüyor.

The Pokémon Company, Nintendo ve Niantic Labs şu anda bir mobil Pokemon oyunu üzerinde çalışıyorlar ve Fitbit benzeri bilekliğin de yardımıyla GPS üzerinden gerçek dünyada Pokemon avlayacağımız bu oyun ve yan aksesuarları 2016 yılında piyasaya çıkacak.

Aşağıdaki videodan oyunun oynanışını ve fotoğraftan da bilekliğin (Pokemon GO Plus) ne kadar da hoş bir tasarım olduğunu görebilirsiniz. Bluetooth üzerinden telefona bağlanan ve GPS üzerinden Pokemon GO’nun yüklü olduğu başka bir telefon bulup canavar yakına geldiğinde titreyerek ve ışık saçarak sizi uyaran bileklik, aynı zamanda basit komutları da telefonunuza ulaşmadan vermenize izin verecek.

Bilekliğin fiyatı henüz belli değil ancak Pokemon GO’nun bedava olması bekleniyor. Sadece diğer insanlar ile canavarlarınızı dövüştürmekle kalmayacak, iletişim kurabilecek ve takas olaylarına da girebileceksiniz. Konsept harika gözüküyor değil mi? Bakalım nasıl sonuç verecek.

Pokemon_GO_Plus_w_strap.0

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Arkadaşlar 25 adet WoW: Battle for Azeroth beta kodunu katılım yoğunluğuna göre sosyal medya kanallarımıza dağıttık… https://t.co/ZPjNP7TU4O
Yaz ayları oyun ayları! Yeni oyunlar, oyunlara yönelik koleksiyonlar ve yeni konsollar için kenara bir miktar para… https://t.co/GdDRAHfGDX

Flickr