GTA V’e gelecek olan Liberty City modu iptal edildi

Rockstar’ın açık dünya oyunu GTA V son zamanlarda oyunun en önemli mod yapımcısı OpenIV ile sorunlar yaşıyordu.

Take-Two, OpenIV modlarına ve diğer modlara engel getirerek mod olayını online tarafında tamamen kaldırmıştı. Daha sonra gelen tepkilerle modları single player’da serbest bıraktı. Ancak yine bir sorun daha ortaya çıktı. OpenIV, hazırladığı önemli GTA V modu Liberty City’yi iptal etmek zorunda kaldı.

OpenIV, GTAForums’da yaptığı açıklamada hiç bir zaman online modlamaya destek vermediklerini ve vermeyeceklerini, Rockstar’ın modlama politikasına uyacaklarını açıkladı.

Take-Two, modlama konusunda online tarafı ele alıp single player’ı rahat bıraksa da belli başlı kuralları var. Online tarafa etki edecek hiç bir şeyi kabul etmiyorlar ayrıca diğer Rockstar IP’lerinden (kendi yapımları RDR, GTA Liberty City vb.) herhangi birinin oyuna modlanmasına müsade etmiyorlar. Bu da Liberty City’ye güle güle demek anlamına geliyor. Bu kurallardan ve üzerinde uzunca çalışılmış olan Libery City’nin iptalinden sonra OpenIV çalışanları başka büyük bir mod üzerinde çalışır mı bilinmiyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Starcraft oynamak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı! https://t.co/uNVkuwGR7l https://t.co/1BIjzTfYp4
Private Division ve V1 Interactive'in yeni oyunu Disintegration ile tanışın https://t.co/vy0LnQ80LX https://t.co/OCkxl4dOlm

Flickr