Hearthstone’un aylık getirisi rekora koşuyor

Bağımsız araştırma firmas SuperData’nın verilerine göre Blizzard’ın bedava oyunu Hearthstone: Heroes of the Warcraft, Blizzard’a aylık olarak 20 milyon dolar para kazandırıyor. Dijital kart oyunları içerisinde bir numara.

Ayrıca diğer “free-to-play” oyunlara bakınca da yeri yine yüksek. Dota 2’nin aylık kazancının 18 milyon dolar olduğu göz önünde bulundurulduğunda daha iyi anlayabiliyoruz. Ancak dünyanın en çok oynanan bedava oyunu (nasıl bedavaysa) League of Legends 123 milyon dolarlık kazanca sahip. Oynaması bedava olan oyunların, oyun içerisinde sattıkları ile kazandıkları para gün be gün artıyor. Artık bedava oyunların da bu yüzden sayısı artıyor. Aylık ödeme WoW için bile işlememeye başladı denebilir ki zaten f2p oyunların kazancı gördüğünüz üzere bir hayli yüksek.

Bir de unutmamak gerek; Hearthstone PC’ler dışında IOS ve Android’lerde de olduğundan ulaştığı kitle çok geniş. Örneğin yeni gelecek olan The Grand Tournament ek paketinde 50 Dolar değerinde 50 kartlık ayrı bir paket de bulunuyor. Klasik mantığımızla bakarsak, 10000(on bin) kişi alsa 500000(beş yüz bin) dolar. İyi iyi… Ne diyelim, Allah daha çok versin.

Şahsen ben Hearthstone’a para harcamadım ama Heroes of the Storm’a verdim biraz; veya World of Tanks’a… Sanırım bedava oyunlara daha çok para harcıyoruz bizler de, değil mi?

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr