Homeworld serisinin devamından nihayet ses çıktı

Homeworld‘u oynadınız mı bilmiyorum. Sanırım oyun tarihinin en hakkı verilmemiş oyunlarından olabilir. Gerçek zamanlı stratejiler bir dönem çok popülerdi. Popüler olduğu için de ortalık birbirinin kopyası oyunlarla dolmuştu. Homeworld bu dönemde oldukça yenilikçi fikirlerden oluşan derin oynanış yapısına sahip bir oyundu. Uzay boşluğunda, üç boyutlu oynanışı şimdi bile pek çok strateji oyununda gördüğümüz bir özellik değil. Oyuna dair fikri olmayanlar orijinal Homeworld‘le ile ilgili fikir edinmek için Steam sayfasına bakabilirler.

2011’de eski Homeworld oyunlarında da çalışmış bir ekip oyunun ruhani devamı olan bir oyun geliştirmeye başladı. Daha sonrasında Homeworld‘un isim haklarına sahip olan Gearbox bu ekibi bünyesine dahil etti. Böylece oyun resmi olarak bir Homeworld oyununa dönebildi.

Artık oyunun ismi Homeworld: Shipbreakers. Oyun devasa bir gezegende tek haritada geçiyor. Üç boyutlu etkileşim olduğunu da düşünürsek harita gerçekten çok büyük olacak.

Video biraz uzun. Oyunla ilgili teknik detaylar anlatılıyor. Özellikle oyun yapımı ile uğraşanlar için ilgi çekici bilgiler içeriyor.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yerli yapım Curse of Anabelle oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. https://t.co/tZgSc9sfgk https://t.co/vbg8WfI4zu
Overwatch’ta Yeni Görev, Yepyeni Ödüller! https://t.co/1XRkloAaTW https://t.co/19dr6MGx3X

Flickr