ICO’nun yaratıcılarından: Vane

PS2’nin efsane oyunu ICO hakkında oynamayanların bile kötü bir şey söyleyebileceğini sanmıyoruz, nihayet oyunun ardındaki deha yeni projesi ile karşımızda.

Team ICO tarafından geliştirilen ICO, boynuzlu olarak doğduğu için daha sonra tanrılara kurban edilmek üzere bir şatoya kapatılan küçük bir çocuğun hikayesini anlatıyordu hatırlanacağı üzere. Hiç bir insanüstü gücü olmayan ve sadece gizemli arkadaşı ile beraber şatodan kaçmaya çalışan bir çocuğu kontrol ederken az mı hüzünlendik, bir hatırlayın.

Team ICO’nun eski çalışanları tarafından kurulan Tokyo merkezli Friend & Foe adlı stüdyo, yeni oyunları Vane’in ilk oyun içi görüntülerini ve sahne arkasını bir video ile paylaştı. Elbette konu farklı, aradan da uzun zaman geçti ancak görebileceğiniz gibi oyun aynı naifliği inatla sürdürecek gibi duruyor. Bu defa uçsuz bucaksız çöllere kurulmuş bir set söz konusu ve biz de bir kuşa dönüşebilen bir çocuğu canlandırıyoruz.

Şimdilik oyunla alakalı elimizdeki bilgiler bunlardan ibaret.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Playstore’da bayrama özel indirimler var! https://t.co/vZsIQqdCuF https://t.co/mUFGdJM5sC
Death Stranding yine kafamızı allak bullak etti… https://t.co/GqxbhAef1Q https://t.co/uApY5gYBe6

Flickr