İngiltere satışlarında zirvenin yeni sahibi Halo 5: Guardians!

343 Industries’in geliştirdiği, Microsoft’un yayımladığı Halo 5: Guardians çıktığı günden bu yana İngiltere satışlarını alt üst ediyor!

27 Ekim günü piyasaya çıkan Halo 5: Guardians, ilk oyunu saymazsak, özel Xbox için tasarlanan Halo serisi, 65 milyon kopya satmayı başardı ve bugün ise İngiltere satışlarında zirveye oturarak bunu hakkettini gösterdi. 1864 Londra’sında geçen Assassin’s Creed: Syndicate zirveyi kaybedip ikici sıraya düşüyor. Halo 5 ve Assassin’s Creed: Syndicate’ın gelmesiyle üst sıralarda zor tutunan FİFA üçüncü sıraya düşüyor.

Steve Austin’in kapak yüzü olan WWE 2K16 sevenleriyle buluştuğu günden bu yana İngiltere satış listesinde dördüncü sıraya oturuyor ve güzel bir giriş yapıyor. Minecraft: Story Mode çıkmadan önce 5 bölüm yayımlanmıştı, bu bölümler oyuncuların ilgisi çekmiş gibi gözüküyor ve listemizde beşinci sırayı kapıyor. Grand Theft Auto V 2 yıldır top 10’da bir aşağı bir yukarı derken bu hafta gerileyerek altıncı sırada kendini buluyor.

Uncharted: The Nathan Drake Collection ise popülerliği azalarak geçen haftaki düşüşünü devam ettirerek yedinci sıraya geriliyor. Şaşırtıcı bir şekilde alt sıralardan top 10’a yükselen Watch Dogs sekizinci sırayı alıyor. Top 10’da son iki sırayı ise Lego serilerinden Lego Dimensions dokuzuncu ve Lego Jurassic World onuncu olarak haftayı bitiriyor.

İngiltere satışlarının top 10 listesi:

1- Halo 5: Guardians
2- Assassin’s Creed Syndicate
3- FIFA 16
4- WWE 2K16
5- Minecraft: Story Mode
6- Grand Theft Auto V
7- Uncharted: The Nathan Drake Collection
8- Watch Dogs
9- Lego Dimensions
10- Lego Jurassic World

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Arkadaşlar 25 adet WoW: Battle for Azeroth beta kodunu katılım yoğunluğuna göre sosyal medya kanallarımıza dağıttık… https://t.co/ZPjNP7TU4O
Yaz ayları oyun ayları! Yeni oyunlar, oyunlara yönelik koleksiyonlar ve yeni konsollar için kenara bir miktar para… https://t.co/GdDRAHfGDX

Flickr