John Romero 21 yıl sonra Doom bölümü tasarladı!

John Romero’nun renkli yaşamı ciddi iniş çıkışlara sahne olmuş olabilir ancak biz onu Doom ile hatırlıyoruz.

Daha önce de pek çok oyuna imza atmış olmasına rağmen, bizim gündemimize John Carmack ile beraber hayat verdiği ilk iki Doom oyununun ardından, bir daha çıkmamak üzere giriş yapan John Romero, daha sonraları tarihin en mantar oyunlarından biri olarak nam salacak Daikatana’nın olaylı reklam kampanyasıyla da gündemde kalmayı başarmıştı. Oyun dergilerine verilen boy boy “John Romero is about to make you his bitch! – Türkçeye özellikle çevirmedim” ilanlarının üzerine oyun oynanamayacak kadar kötü çıkınca, Romero’nun ünü de yerle yeksan olmuştu elbette.

2005’ten sonra John Romero’yu önemli bir yapımda görmedik (Katkı verdiği son oyunlardan Area 51 berbattı!), ancak bu kendisini ıskartaya çıkarttığı anlamına da gelmiyor. Aşağıda da görebileceğiniz gibi kendisi oturmuş 21 sene sonra bir Doom bölümü tasarlamış, üstelik onu da Dropbox üzerinden paylaşmış. Biz denemeye niyetlendik bile, siz de bir göz atın.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr