Journey bu kez Playstation 4 için geliyor

2012 yılının Mart ayında tanıştığımız ve tek bir kelime bile diyalog olmadan da bir oyunun ne kadar hatırlanabilir olabileceğini kanıtlayan Journey, bu kez Ps4 için geliyor.

Dün gibi hatırlıyorum, askere gitmeme bir haftadan az bir süre kalmıştı ve oyun Ayça’ya inceleme için geldiğinde ne olduğu hakkında hiç bir fikrimiz yoktu. Gecenin bir vakti Ayça (Zaman) ve Burçin (Yılmaz) ile oturup iki buçuk saat içinde bitirivermiştik. Hikaye kendisini sadece grafikler ile anlatacak kadar naifti ve kendimizi o kadar kaptırmıştık ki, oyun içinde karşılaşıp notalar ile haberleştiğimiz gizemli arkadaşımızın dünyanın her hangi bir yerinden girip, oyunda bizimle eşit seviyede yol katetmiş gerçek bir insan olduğunu bile ertesi gün balkonda çay içerken şöyle bir kritik yaptığımızda farketmiştik.

Journey, geçtiğimiz yıl Gamescom’da Ps4 için çıkacağı açıklandıktan neredeyse bir sene sonra, 21 Temmuz’da Ps4 ile buluşacak. TheGameCompany oyunu eşsiz yapan ne varsa aynen korumakla birlikte 30fps limitini 60fps’e çıkarmış ve 1080p desteği eklemiş.

Bir şekilde Ps3’te bu keyfi kaçırdıysanız geri dönüp bakmanıza gerek kalmadı arkadaşlar, bakalım siz bu hikayeyi kendinize hikayenize nasıl katacaksınız?

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr