Kingdom Come: Deliverance ile 30 dakika!

Bu yaz piyasaya çıkması beklenen orta çağ temalı ve RPG türündeki “yaşam simülasyonu” Kingdom Come: Deliverance biraz gecikecek gibi gözüküyor.

Hemen belirtelim, oyunun PC versiyonu programa uygun gidiyor ve zamanında çıkabilecek durumda, zaten aşağıda izleyeceğiniz Eurogamer videosundan da oyunun ne kadar iyi gözüktüğüne tanık olabilirsiniz.

Sıkıntı şu ki, CryEngine 3 ile geliştirilen oyunun konsol versiyonları geliştirme hızında PC versiyonunun bir miktar gerisinden geliyor gibi gözüküyor. Firma da daha önce söz verdiği gibi tüm platformlara aynı anda çıkartabilmek adına oyunun çıkışını erteleyebilir ki bu oldukça güçlü bir ihtimal.

Oyunun namını daha önce duymamışlar için kısaca bir giriş de yapalım, Warhorse tarafından tasarlanan oyun, orta çağ temasını kullanırken de fark yaratmayı başarmış bir yapım öncelikle. Oyunda büyü, ejderhalar, orklar gibi fantastik öğelerin hiçbiri bulunmayacak. Sizi bir orta çağ savaşçısının yerine koymayı hedefleyen oyunun en büyük numarası ve vaadi ise savaş mekanikleri. Oyunda tek tuşa basarak 3-4 saniye içinde sonuçlanan savaşlardan ziyade adımınızı koyduğunuz yere dikkat etmenizi gerektirecek, kılıç kullanımı ve karşınızdakinin hamlelerine odaklanan yenilikçi bir savaş sistemi bulunuyor, tıpkı For Honor gibi.

Aşağıdaki videoda görebileceğiniz gibi oyun size o günleri hissetirme konusunda son derece iddialı ve bu yıl sonuna kadar PC, Xbox One ve PS4’e çıkacak.

Eurogamer’ın 30 dakikalık deneyimini aşağıda izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Playstore’da bayrama özel indirimler var! https://t.co/vZsIQqdCuF https://t.co/mUFGdJM5sC
Death Stranding yine kafamızı allak bullak etti… https://t.co/GqxbhAef1Q https://t.co/uApY5gYBe6

Flickr