Metal Gear Solid V yaratıcısı Kojima, Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla Konami ile yollarını ayırdığını açıkladı. Ayrılığın ardından Sony ile ortaklığı duyuruldu.

Silent Hill projesinin iptali ve Metal Gear Solid V’ten adının silinmesi gibi olaylardan sonra Konami ile arası açılan Kojima başka bir stüdyoda çalışmak için yollarını ayırdı. Dün PlayStation’un resmi YouTube kanalından paylaşılan videoda Sony Computer Entertainment CEO’su Andrew House, Kojima Productions ile partnerliklerini duyurdu. Açıklama da Kojima’nın oyun tarihi için önemli biri olduğunu ve PlayStation için özel bir proje üzerinde çalışacağını belirtti.

Kojima Productions ile Sony ortaklığından çıkacak özel proje nasıl olacak yakında göreceğiz. Söz konusu Hideo Kojima olunca bizi birçok sürpriz bekliyor.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr