Köle ticareti üzerinden makara yapan mini oyun geri çekildi!

Indie yapımcılarının Steam’in de desteğiyle piyasayı nasıl ele geçirdiği malumunuz, öte yandan bazı fikirleri direkt olarak çöpe atılmayı hak ediyor.

Playing History 2 – Slave Trade adlı macera-puzzle oyunu 2 seneye yakın süredir piyasada (10tl) ve bu oyunun içinde “Slave Tetris” adı altında bir mini oyun bulunmakta. Bu oyunda tıpkı tetris blokları gibi kendi çevresinde bir tur dönmüş köleleri yerleştirerek mümkün olduğunca fazla köleyi gemiye yerleştirmeye ve bölümü geçmeye çalışıyorsunuz! Bunun daha korkunç tarafı ise oyunun yapımcının da söylediği üzere 11-14 yaş arası çocukları eğitme amacı taşıması!

jpg

İşte bu gibi sebeplerden Twitch ve Youtube üzerinden oyunun yayınlanan videolarının da etkisiyle büyük bir öfke dalgası oluştu ve yapımcı benzeri görülmemiş bir duyarsızlık örneği sergilemek ile suçlandı. Neticede de firma yaptığı açıklamada mini oyunun oyundan çıkartıldığını açıkladı.

Clipboard01

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Logitech, “2018 iF Design Awards”tan ödülleri topladı. https://t.co/i0eMK9HYfp https://t.co/Plr7dXkBVm
The Division 2: Yaklaşıyor yaklaşmakta olan... https://t.co/ZCuX1baJbg https://t.co/EizBvssnic

Flickr