Kona ile 30 dakika!

Son zamanlarda sayısı giderek artan hayatta kalma/gizem/keşif temalı oyunların en fazla dikkat çekenlerinden biri de Kona: Day One

1970’lerin Kuzey Kanada’sında geçen oyunda, küçük bir kasabayı “ihya etme” sözü veren ancak cehenneme çevirmesi kuvvetle muhtemel bir endüstriyel girişimin adamını, bir özel dedektifi canlandırıyoruz. Mensubu olduğumuz girişim, bizi kasabalıların vandalizm faaliyetlerine karşı bölgeye gönderiyor ve Emmerich filmlerine taş çıkartacak hava koşullarını alt ettikten sonra küçük kasabamıza ulaşıyoruz. Her şey tam bu noktada başlıyor çünkü ne şirket çalışanları var ortada, ne de kasabalılar. Her yere tam bir ıssızlık hakim.

İpuçlarını birbirine ekleyerek bu gizemi çözmeye çalışırken hava koşullarında hayat kalma mücadelesi de verdiğimiz oyun içerik açısından daha şimdiden başarılı olsa da optimizasyon açısından sınıfta kalıyor. En sağlam sistemlerde bile oyundan tam verim almanız çok olası değil zira ciddi bir FPS problemi söz konusu.

Bunun dışında grafikler, hikayenin işlenişi ve oynanış hayli ilgi çekici ve potansiyel hayli parlak.

Oyunun piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil.

Kotaku’dan Nathan Grayson da oyunun son halinin ilk 30 dakikasından bir video yapmış, aşağıda izleyebilirsiniz.

Eğer İngilizce bilmiyorum diyorsanız da alternatifimiz hazır zira Şefik çok güzel bir video çekmişti 45 gün kadar önce, oyunun son hali olmasa da gayet güncel.

Henüz yorum yok.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Far Cry 5 dünyasından dört yeni video! https://t.co/4Wenx2AZ1h https://t.co/x5dC8JHqBg
Red Dead Redemption 2 ertelendi! https://t.co/i4snukHiL0 https://t.co/pc94eq9hsL

Flickr