Konami AAA oyunlar yapmayacağı haberini yalanladı

Hatırlarsanız geçen hafta Konami‘nin artık AAA oyunlar yapmayacağı yönünde bir haber yayınlamıştık. Bu haber Konami‘de çalışmış isimlerin tweetleri ve en çok da Fransız oyun sitesi Gameblog‘un açıklaması doğrultusundaydı.

Bu hafta ise Konami‘den bu konuyla ilgili açıklama geldi. Konami AAA oyunlar üreteceklerni ve aynı zamanda Kojima ayrılmış olsa da Metal Gear Solid serisinin de devamının gelebileceğini açıkladı.

Kojima‘sız bir MGS ve Silent Hills‘siz bir Konami nasıl olur bilmiyoruz. PES‘le şirket belki biraz toparlayabileceğini gösterdi ama hala durumu muallakta. Bize kalırsa şirketin artık eski oyunların ekmeğini yemekten çok ortaya yeni bir şeyler koyması gerekiyor. Bunu yapabilecekler mi zamanla göreceğiz.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA
Logitech’ten oyunsever öğrencilere “Yaza Merhaba” sürprizi https://t.co/6xCi7IxDQG https://t.co/OWh0iqizkL

Flickr