Konami AAA oyunlar yapmayacağı haberini yalanladı

Hatırlarsanız geçen hafta Konami‘nin artık AAA oyunlar yapmayacağı yönünde bir haber yayınlamıştık. Bu haber Konami‘de çalışmış isimlerin tweetleri ve en çok da Fransız oyun sitesi Gameblog‘un açıklaması doğrultusundaydı.

Bu hafta ise Konami‘den bu konuyla ilgili açıklama geldi. Konami AAA oyunlar üreteceklerni ve aynı zamanda Kojima ayrılmış olsa da Metal Gear Solid serisinin de devamının gelebileceğini açıkladı.

Kojima‘sız bir MGS ve Silent Hills‘siz bir Konami nasıl olur bilmiyoruz. PES‘le şirket belki biraz toparlayabileceğini gösterdi ama hala durumu muallakta. Bize kalırsa şirketin artık eski oyunların ekmeğini yemekten çok ortaya yeni bir şeyler koyması gerekiyor. Bunu yapabilecekler mi zamanla göreceğiz.

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

ASUS ve BAU Güçlerini Espor İçin Birleştirdi https://t.co/umulfzWFWO https://t.co/tTrnkCIDQH
PlayStation’dan kış gecelerine keyif katacak PlayLink oyunları. https://t.co/bsGon3M1vj https://t.co/EChIqsg6UN

Flickr