Korkuyu iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir oyun geliyor: Tangiers

Bu tabiri kullanırken çok dikkatli olmak gerektiğinin bilincindeyim, zira bir insanı günlerce gece lavaboya gitmekten alıkoyacak bir yapım diğer bir insanı güldürebiliyor.

Andalusian Games adında bir indie geliştiricinin elinden çıkan Tangiers ise bu konuda oldukça iddialı. Geçtiğimiz yıl başarılı bir kickstarter kampanyasına imza atan ve hedefinin üstüne çıkarak yaklaşık 50 bin euro toplamayı başaran yapım, destekçilerine özel olarak 3 Eylül’de beta aşamasına geçiyor. Bu tarihten itibaren 40 eurokarşılığında ön sipariş verip siz de bu deneyimi oyun çıkmadan önce yaşayabilirsiniz. Eğer oyun sizi o kadar da etkilemediyse ve “çıktığında oynarım” diyorsanız fiyatı 19 euro civarında olacak.

Oyun monokrom renklerin baskın olduğu bir renk paletine sahip ve sizi “cöö” dercesine sağdan soldan fırlayan yaratıklar ile değil de atmosferiyle etkisi altına almayı hedefliyor, tıpkı korkuyu saniye saniye artarak hissettiğiniz Amnesia serisinde olduğu gibi. Oyunda bölümler de her seferinde yeni baştan oluşturulacak ve sürekli farklı deneyimler yaşayacaksınız.

Oyunu tam sürümünün bir gecikme olmazsa 26 Kasım’da PC, Mac ve Linux için piyasada olması bekleniyor.

Tangiers’in soundtrack’ini bedava olarak şu linkten dinleyebilirsiniz: https://tangiers.bandcamp.com/

1 Yorum Eklenmiş

Tartışmaya katıl
  1. pulas 2 years ago | Cevapla
    tam rüyalara girmelik karakterler var. karabasan cs gibi. güzel olmuş.

Yorum Yapın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

LEVELONLINE

Burası Türkiye'nin en çok satan oyun dergisi LEVEL'ın web sitesi... Site, dergiden bağımsız bir yapıya sahip. Yani site içeriği ayrı, dergi içeriği ayrı...

Her gün onlarca; haber, özel haber, inceleme ve makale yazıyoruz. Her gün güncelleniyoruz. Birçok son dakika haberi de cabası... Tüm bunları Türkiye'nin en tecrübeli oyun editörleri yapıyor.

TWITTER

Games Week 2018 bünyesinde BAU E-Sports ile organize edilecek olan PUBG, Fortnite, CNR Games Week CS:GO Masters, St… https://t.co/dgbK44Idfv
Yeni Razer Blade Dünyanin En Küçük 15.6 inç Oyun Laptop’u https://t.co/5bJ1QDjqv5 https://t.co/SQHGn9uRKA

Flickr